Ознака: историја
ова го можат само американците

Најголем договор во историјата на спортот: Има само 24 години и доби договор од половина милијарда долари

пред 2 дена
убедливо најгледан меч во историјата на ПЛ

Натпреварот Евертон – Ливерпул влезе во аналите на Премиер лигата

пред 2 недели
Се навраќаме на историскиот успех на црвено-црните во Лигата на шампиони

ВИДЕО: Пред една година, РК Вардар го направи невозможното со победата над Веспрем!

пред 1 месец
првите 90 минути на македонскиот национален фудбал

Утре на МТВ 3 историскиот прв натпревар на фудбалската репрезентација

пред 1 месец
Историски ден за југословенскиот фудбал

ВИДЕО: Дарко, Дарко, Дарко … пред 29 години Панчев и Најдоски со Звезда станаа европски шампиони

пред 1 месец
Шанса да се потсетиме на едно друго време

Историското Куп финале меѓу Вардар и Пелистер од 1993 година во сабота на МТВ3

пред 2 мес.
ИСТОРИСКАТА БИТКА ВО 2002 ГОДИНА

ВИДЕО: Уживање за сите генерации, финалето во кое Кометал ЃП ја освои Европа

пред 2 мес.
македонија славеше и се радуваше

ВИДЕО: На денешен ден пред 18 години Кометал Ѓ.П. ја освои Лигата на шампионите

пред 2 мес.
ден на кој „градски“ вриеше, рингов постигна гол со глава

ФОТО : Солзите на Рингов, победата на Вардар против Трепча за Прва лига во СФРЈ

пред 3 мес.
на денешен ден во дресот на јувентус

ВИДЕО: Ибрахимовиќ пред 15 години го запиша првиот хет-трик во Серија А

пред 3 мес.
ГОЛЧИШТА НА ГОЛЕМИТЕ МАЈСТОРИ НА ФУДБАЛСКАТА ИГРА

ВИДЕО: Ова се десетте најубави голови на англиската фудбалска репрезентација

пред 3 мес.
Португалецот влегува во историјата

Роналдо против Спал ќе го одигра 1000 натпревар во сениорска конкуренција

пред 5 мес.
„Сан Сиро“ е среќен за тимот од Бергамо

ВИДЕО: Аталанта ја „размонтира“ Валенсија и со една нога е во четврфиналето од ЛШ

пред 5 мес.
БЕЛГИЕЦОТ НА ЧЕКОР ОД ИСТОРИЈА

ФОТО: Мертенс е пред Марадона а може да биде и рекордер во Наполи

пред 5 мес.
Чудесен натпревар на „Марко Антонио“

ВИДЕО: Верона со пресврт за 10 минути го победи Јувентус, Роналдо испиша историја

пред 5 мес.
Можеме и мораме до нова победа против Австријците

Историјата против Австријците е на наша страна, да продолжи таквиот тренд

пред 6 мес.