Tag: италија
Предводникот на „Старата Дама“ се обиде да се оправда по ремито со Верона

Пирло: Ни недостигаа повеќе искусни играчи, постојат мали детали кои за жал помладите играчи не ги разбираат

пред 2 дена
Ковид-19 е главниот проблем за нерентабилноста во Торино

Јувентус е во загуба над 100 милиони евра за пола сезона, можна е и продажба на фудбалери

пред 4 дена
АРГЕНТИНЕЦОТ ОДНОВО ВО ФОКУСОТ

Агентот на Дибала доаѓа во Торино, ќе се преговара за нов договор

пред 7 дена
Македонскиот репрезентативец е задоволен

Џејкоб Вајли: Одличен одговор во однос на претходниот меч со Италија и двата пораза во Перм

пред 1 нед.
„Волчицата“ сепак напредуваше на третото место

ВИДЕО: Рома доминираше, но не успеа да го совлада десеткуваниот Беневенто

пред 1 нед.
Русија одигра за нас и ја совлада Естонија

ВИДЕО: Македонија останува во игра за пласман на ЕП, ова е најдоброто од победата против Италија

пред 1 нед.
Селекторот на македонија предупредува дека заморот е проблем

Тодоров: Никој нема да се сеќава на оваа победа, ако утре не победиме

пред 1 нед.
Пет минути беа доволни за да го видиме првиот гол во Милано

ВИДЕО: Заспа одбраната на Милан, Лукаку асистира до Лаутаро за водство на Интер

пред 1 нед.
ОД 16 ЧАСОТ НАВИВАМЕ ЗА РУСИЈА

ВИДЕО: Фуриозно второ полувреме на Македонија- падна Италија, останаа надежите за Европско првенство

пред 1 нед.
НЕНО ОД ПАРКИНГ

ВИДЕО: Неверојатна тројка на Димитријевиќ од половина терен

пред 1 нед.
ОДЛИЧЕН ПОТЕГ НА МЛАДИОТ МАКЕДОНСКИ ТАЛЕНТ

ВИДЕО: Малку светли моменти во првото полувреме за Македонија- одлично забивање на Димитријевиќ

пред 1 нед.
ТЕШКА МИСИЈА ПРЕД НАШИТЕ КОШАРКАРИ ВО ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

ВИДЕО: Лошо прво полувреме за Македонија- губиме со 11 разлика од Италија

пред 1 нед.
МАКЕДОНИЈА МОРА ДА ПОБЕДИ

ВИДЕО: Македонија го игра првиот од двата клучни меча во Перм

пред 1 нед.
средбата се игра во недела од 13 часот

Италија со две измени против Македонија за дуелот во ЕУРО квалификациите

пред 1 нед.
ШОКАНТЕН ПОТЕГ НА ПОРАНЕШНИОТ ЧЛЕН НА КАЛЧОТО

Неверојатна одлука на сопственикот на Месина: Го отпушти тренерот додека во болница се бори со коронавирусот

пред 1 нед.
И ДВЕ ПОБЕДИ ЗА МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА НЕ БИДАТ ДОВОЛНИ

Работите се закомплицираа: Како Македонија може да стигне до пласман на Европското првенство во кошарка?

пред 1 нед.