Tag: Иван Чупиќ
вардарци отпатуваа за хрватска без капитенот стоилов

Чупиќ: Подготвени сме за Загреб, знаеме од каде доаѓа најголемата опасност

пред 2 мес.
Ден за паметење

ВИДЕО: Три години од голот на Чупиќ за титула на Вардар во ЛШ

пред 5 мес.
хрватот не преговарал со романците

Демант од менаџерот на Чупиќ: Романците измислуваат, никогаш немало преговори со Динамо

пред 5 мес.
прифати и помала плата

Динамо Букурешт имал план за Чупиќ но Хрватот не си оди од Вардар (ФОТО)

пред 5 мес.
Искрена реакција по одлуката на ЕХФ

Чупиќ: Јасно е, богатите нека играат, а малите нека им служат само за промоција на ракометот

пред 6 мес.
Моментот кога хрватот влезе во историјата

ВИДЕО: Иван Чупиќ слави роденден, а ние се потсетуваме на историскот гол против ПСЖ

пред 7 мес.
состојбата не е добра но никој не се откажува

Чупиќ: Ние и публиката не се откажавме, се останато е „виша“ политика

пред 8 мес.
Чупиќ е лауреат на 2 коло од Лигата на шампиони

ВИДЕО: Крилото на Вардар е најдобар играч на 2 коло од Лигата на шампиони

пред 1 година
Има двајца претставници на македонските тимови

ВИДЕО: Најдобрите седумина во 2 коло од ЛШ на ЕХФ

пред 1 година