Tag: иван перишиќ
Во почетниот тим на Конте шанса добива и Ериксен

ФОТО: Интер со Лаутаро Мартинез и Перишиќ ќе ја нападне Парма

пред 4 недели
хрватот е оптимист

Перишиќ тврди: Интер сезонава во Лигата на шампионите ќе стигне далеку

пред 1 месец
хрватот се врати во интер

Баерн Минхен со видео порака му се заблагодари на Першиќ

пред 3 мес.
Раздвижено е на Апенините

Перишиќ се врати во Интер, Видал пред промоција во тимот на Конте

пред 3 мес.
Италијанците сакаат повеќе пари

Баерн Минхен се ценка со Интер за трансферот на Иван Перишиќ

пред 3 мес.
различни перцепции во преговорите

Интер и Баерн Минхен преговараат за Перишиќ, разликата е 5 милиони евра (ФОТО)

пред 5 мес.
баварците сакаат да го откупат договорот на хрватот

Интер на попуст го продава Перишиќ

пред 8 мес.
Олимпијакос немаше сили за чудо

ВИДЕО: Левандовски и Перишиќ за четири од четири на Баерн во ЛШ

пред 1 година
ужива на „октоберфест“

ФОТО: Перишиќ брзо се навикна на германското пиво

пред 1 година
Хрватот позираше во дресот на „баварците“

ФОТО: Перишиќ официјално дел од тимот на Баерн Минхен

пред 1 година
Наскоро и официјална промоција

ФОТО: Перишиќ ги помина лекарските прегледи во Минхен

пред 1 година
Брза реакција

Антонио Конте ќе го продава Перишиќ

пред 1 година