Tag: иван ракитиќ
Хрватот и кам-бекот во Севиља

Ракитиќ: Повторно сум дома, овој клуб кој има посебно место во моето срце (ВИДЕО/ФОТО)

пред 8 мес.
хрватот сакаше кариерата да ја заврши во барселона

ФОТО: Барселона го избрка Ракитиќ па му испрати „трогателна“ порака

пред 8 мес.
севилја плати само 1,5 милиони ерва за хрватот

ОФИЦИЈАЛНО: Егзодусот во Барса започна, Ракитиќ се врати во Севилја

пред 8 мес.
по шест години се враќа во клубот од каде што дојде во барса

Ракитиќ заминува од Барселона, Куман го отпиша, Хрватот избра клуб од Шпанија

пред 8 мес.
на овие четворица им преседна повикот

ФОТО: Црвениот телефон на Куман звони, Марка објави неверојатна насловна фотографија

пред 8 мес.
Хрватот нема ништо против за трансфер во Рим

Рома сака да го ангажира Ракитиќ, но Мончи тврди дека тоа е тешко сценарио

пред 8 мес.
хрватот е на раскрсница

Ракитиќ: Барселона е клубот во кој сакам да играм, но за тоа не се прашувам само јас

пред 9 мес.
Неверојатен пад на цената

Иван Ракитиќ е достапен за 10 милиони евра, има понуди од повеќе клубови

пред 9 мес.
„Каталонците“ победија и се вратија на врвот

ВИДЕО: Иван Ракитиќ и Лионел Меси спречија нов кикс на Барселона во Ла Лига

пред 10 мес.
ги одби јунајтед и тотенхем

Ракитиќ: Немам намера да потпишам за клуб од Премиерлигата

пред 11 мес.
воодушевен од бојата

Иван Ракитиќ се пофали со новите копачи „предатор“ (ФОТО)

пред 11 мес.
хрватот има намера да го одработи целиот договор

Ракитиќ: Се надевам дека Барселона ќе се огласи и демантира

пред 11 мес.
дали ќе успее да ги убеди ракитиќ и видал

Сетјен покрај тренерската работа доби уште една задача во Барселона

пред 12 мес.
ракитиќ на раскрсница меѓу англија и италија

Барселона е на „распродажба“, Ракитиќ понуден на Тотенхем (ФОТО)

пред 12 мес.
Хрватот е трансфер цел на многу тимови од Европа

Тотенхем ќе се обиде да им конкурира на Атлетико, Јувентус и ПСЖ за потписот на Ракитиќ

пред 12 мес.
интер засега бара 100 милиони

Марка: Барселона ги нуди Видал и Ракитиќ за Лаутаро Мартинез

пред 12 мес.