Ознака: иван тричковски
клубот на нашиот репрезентативец извиси

Тричковски без настап во Европа лигата, сезоната во Кипар прекината

пред 3 мес.
македонскиот репрезентативец постигна два гола

ВИДЕО: Спектакуларен гол на Тричковски од слободен удар за победа на АЕК Ларнака

пред 5 мес.
супер форма пред дуелот со косово

ВИДЕО: Тричковски не запира, нов гол за победа на АЕК Ларнака

пред 6 мес.
има вкупно 9 гола сезонава

ВИДЕО: Тричковски постигна хет-трик но АЕК Ларнака не победи

пред 10 мес.
Уште еден проблем за Ангеловски

Македонија без Тричковски против Полска, Адеми и Алиоски неизвесни за настап

пред 10 мес.
добри вести за селекторот ангеловски

ВИДЕО: Тричковски во супер форма, нов гол за АЕК Ларнака

пред 10 мес.
прв стрелец со пет голови во кипар

ВИДЕО: Тричковски повторно стрелец, АЕК Ларнака освои бод на гости

пред 11 месец
Продолжена е соработката

Во АЕК Ларнака може да здивнат, Тричковски се согласи на нов договор

пред 11 месец
Доколку добие шанса во дуелот со Летонија

Иван Тричковски: Ќе направам се што можам за да дојдеме до победа

пред 11 месец
најавува победа

Тричковски: Императив е победа и ништо друго против Израел (ВИДЕО)

пред 11 месец
Во квалификациите од Лига Европа

ВИДЕО: Тричковски ја спаси АЕК Ларнака од пораз со гол во 88. минута

пред 1 година
ПО НАТПРЕВАРОТ

Тричковски: Прв пат ми се случува во кариерата и сум горд на тоа

пред 1 година
" Trickovski is on fire "

ВИДЕО: МЕЧ ЗА ПАМЕТЕЊЕ – Иван Тричковски постигна ЧЕТИРИ гола на еден меч

пред 1 година
супер форма на репрезентативецот

Тричковски двоен стрелец, победа за АЕК Ларнака

пред 1 година
со господ напомош кон нови победи

ФОТО: АЕК Ларнака со поп и света вода ги започна подготовките

пред 1 година