Tag: изборно собрание
Одлична партија од крилниот напаѓач

ВИДЕО: Редмонд му донесе полуфинале на Саутемптон во ФА Купот

пред 2 мес.
ФФМ ПРОДОЛЖУВА СО СЕЈДИНИ

ФОТО: Муамед Сејдини доби нов мандат во ФФМ, од УЕФА честитаа за изборот

пред 2 мес.
порака од претседателот на ФИФА

Инфантино со честитка: Муамед заврши одлична работа и тоа очекувам да продолжи заедно со твојот тим и во иднина

пред 2 мес.
СЕЈДИНИ ДОБИВА НОВ МАНДАТ ВО ФФМ

ФОТО: Започна изборното Собрание на ФФМ, Авни Рустеми претставник од Агенцијата за млади и спорт

пред 2 мес.
најавени се претставници на ФИФА и УЕФА

Изборно собрание на ФФМ, Мухамед Сејдини пред нов четиригодишен мандат

пред 2 мес.
пред еден месец ФИФА и УЕФА побараа усогласување на статутот по изборното собрание

АМС нема да ги признае резултатите од Изборното Собрание на ФФМ

пред 2 мес.
ТЕТОВЦИ БАРААТ ПОВЕЌЕ ДЕЛЕГАТИ ОД НИВНИОТ КЛУБ

Шкендија бара изборното собрание во ФФМ да се одржи по настапот на репрезентацијата на Европското првенство

пред 3 мес.
Нема промени во „куќата на ракометот“

Мукаетов ја доби поддршката од делегатите, останува претседател на РФМ

пред 4 мес.
Ќе се разгледува и системот на натпреварување

Изборно собрание на РФМ, Живко Мукаетов добива нов мандат

пред 4 мес.
капитенот со порака до претседателот на рфм

Кире Лазаров: Безрезервна поддршка и одобрување за одлуката на Живко Мукаетов за нов мандат

пред 4 мес.
за нов мандат за претседател на ффм

Сејдини: На 3 февруари ОФС Кичево има собрание, ако ме поддржат ќе се кандидирам

пред 4 мес.
Ќе се избира претседател на почетокот од 2021 година

РФМ закажа Редовно изборно собрание, ќе добие ли Мукаетов конкуренција?

пред 5 мес.
Тупурковски е избран за почесен претседател

Даниел Димевски нов претседател на МОК – ќе води една година па ќе има ново изборно собрание

пред 7 мес.
Спортот е во трет план

Скандалозни одлуки на собранието на МОК, Војнеска си замина – Димевски реагираше

пред 7 мес.
Вардаровиот голман не е во изолација поради Ковид-19

Борко Ристовски: Имав непристојни понуди за идниот МОК, закани, но ја утнале адреата

пред 7 мес.
НАЈАВЕНИ И КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ

Изборното Собрание на МОК пред скандал, тоа е фамилијарен бизнис и приватна забава

пред 7 мес.