Tag: изјава
Акцентот е на младите ракометари

Котевски: Драго ми е што дојдов во еден стабилен и организиран колектив

пред 3 дена
Тренерот на „Металците“ беше бесен

Кочов: Правмевме се за да не победат, ваква неодговорност не смее да се повтори

пред 3 дена
Новиот тренер на струмичкиот прволигаш

Јовановски: Беласица може да опстане, лигата е изедначена, па така секој секого може да победи

пред 3 дена
Новото засилување на „Росонерите“

Манџукиќ по првиот тренинг во Милан: Овој исконски дрес за мене е голема чест

пред 4 дена
добра одбрана, и одлична игра на бековите клучно за победата против чиле

Брестовац: Бековите и одбраната одиграа добро, тоа беше важно за нашата победа

пред 5 дена
ова првенство не е реален показател на квалитетот на репрезентациите

Червар: Да не се повтори вакво светско првенство, Токио ќе го покаже вистинскиот квалитет

пред 6 дена
Селекторот се обиде да ги оправда ракометарите

Брестовац по дабаклот: Моите играчи ќе бидат физички и ментално подготвени за мечот со Чиле

пред 7 дена
одбојкарите одат повторно на еуро

Љафтов: Покажавме дека вредиме, покажвме дека заслужуваме пласман на ЕУРО

пред 7 дена
Селекторот пред денешниот натпревар

Брестовац бара борбеност: Египет има физички силна репрезентација

пред 7 дена
Вардаровиот играч со порака

Талески: Сами сме виновни за исходот но апелирам до целата јавност да има трпение

пред 1 нед.
Норвежанецот ги дочека своите пет минути

Солскјер: Среќни сме за трите бода, подготвени го дочекуваме дербито со Ливерпул

пред 1 нед.
вардар ги започна подготовките

Алушовски: Во следниот месец ќе одиграме 11 натпревари, пеколен ритам и краток период за подгoтовки

пред 2 недели
Плејмејкерот на Милан за амбициите ова сезона

Кеси: Веруваме дека можеме да ја освоиме титулата, среќен сум што Ибра ми дозволи да ги изведувам пеналите

пред 2 недели
целата тактика пропадна, подготовката за натпреварот немаше смисла

Клоп по „чудниот“ натпревар со Астон Вила: Со вакво нешто се немав соочено досега

пред 2 недели
тренерот на јувентус со оценка на досегашната работа

Пирло: Лесно се станува херој, но уште полесно се стигнува до нула

пред 3 недели
Тренерот на Џенова има план

Балардини: Пандев е фудбалот, има уште време пред него и задоволство ни е да го гледаме како игра

пред 3 недели