Tag: израел
Денеска на мегдан ссо Израел

Ѓорѓиев: Најважно е што победивме, целта е три победи на овој турнир

пред 1 месец
ВЕЛИ ГАЗА УБИВА НЕВИНИ ЛУЃЕ

ВИДЕО: Бразилски фудбалер го сними својот стан после нападите на Хамас- „не им верувајте на медиумите“

пред 1 месец
СИТУАЦИЈАТА Е ДРАМАТИЧНА

Српски фудбалер од Тел Авив: Ракети паѓаат пред мојата зграда, нема спиење

пред 1 месец
израелските екипи вечерва пред полни трибини

Конечно ќе се игра фудбалски натпревар пред полни трибини

пред 2 мес.
Интересна случка во Израел

ФОТО: Израелски судија сака да стане жена

пред 2 мес.
Искусната американка со нов клуб

Македонската репрезентативка Бонер ќе игра за Елицус Рамла во Израел

пред 5 мес.
судијата позитивен, средбата доцнеше

У21: Започна натпреварот на нашите надежи, доцнеше поради позитивен тест на главниот судија

пред 7 мес.
Составот на Македонија У21 за гостувањето во Израел

ФОТО: Митровски и Миовски во нападот, Чурлинов доби поинаква улога против Израел

пред 7 мес.
младата репрезентација му гостува на израел

ФОТО: Надежите тренираа во Израел, победа е прва опција за тимот на Милевски

пред 7 мес.
македонија секогаш игра на победа !

Македонските надежи патуваат во Израел по победа во квалификациите за ЕУРО

пред 7 мес.
милевски без дефанзивецот руфати патува за израел

У21: Агрон Руфати се повреди, нема да настапи против Израел

пред 7 мес.
во израел одиме на победа

ФОТО: Милевски во полн состав ги подготвува надежите за победа против Израел

пред 8 мес.
Селекторот очекува успешна фудбалска претстава

Милевски: Важно е да ги заокружиме квалификациите со добра игра и да бараме победа

пред 8 мес.
Словакот постигна прекрасен гол

ВИДЕО: „Бомбата“ од слободен удар на Марек Хамшик во мрежата на Израел

пред 8 мес.
сакавме три, освоиме бод со израел

ФОТО: Нерешените 1-1 меѓу Македонија и Израел

пред 8 мес.
Црвено-жолтите не дозволија да бидат поразени

ВИДЕО: Атанасов и донесе бод на Македонија против Израел, Европското првенство останува во игра

пред 8 мес.