Tag: јапонија
НЕ МУ СЕ МРДА ОД ЈАПОНИЈА

Не планира да стави крај на кариерата: Легендарниот Иниеста потпиша нов договор со Висел Кобе

пред 7 дена
Формула 1 шампионатот неизвесен за уште две нови трки

Уште две трки од Формула шампионатот под знак прашалник?!

пред 2 недели
Нема поминување низ Осака

Коронавирусот застана на патот на олимпискиот оган

пред 1 месец
Во квалификациите за СП во Катар

ВИДЕО: Јапонија без милост против Монголија, 14 гола во мрежата на Мункхердене

пред 2 мес.
Странците немаат пристап

Официјално: Олимписките игри и Параолимписките игри во Токио само до домашни навивачи

пред 2 мес.
Македонската судиска двојка се враќа на терен

Начевски и Николов со нова мундијалска задача, ќе им судат на Јапонија и Данска

пред 4 мес.
Откако ја совладаа Ангола на СП

ВИДЕО: Еуфорично славје во соблекувалната на Јапонија

пред 4 мес.
„Коцкестите“ се спасија од пораз

Червар по ремито со Јапонија: Ова не е шок, не сме ние Франција па да имаме 100 шутери

пред 4 мес.
Во фавруари ќе наполни 54 години

ФОТО: Најстариот фудбалер на светот, Казујоши Миура потпиша нов договор со Јокохама

пред 4 мес.
„КРАЛЕВИТЕ“ ГО ПОЗАЈМИЦА НА ТРЕТ КЛУБ ВО ШПАНИЈА

Реал Мадрид повторно го отстапи тинејџерот од Јапонија, Кубо има нов клуб во Ла Лига

пред 4 мес.
Шпанецот го чека сериозна рехабилитација

Иниеста четири месеци во „Аут“, операцијата мината успешно во клиниката во Барселона

пред 5 мес.
Ова ќе биде хит во Јапонија

ФОТО: Кристијано Роналдо се пофали со новиот собен велосипед

пред 6 мес.
Севиља беше фаворит но остана со празни раце

ФОТО: Виљареал ја доби трката за позајмица на талентираниот Кубо

пред 9 мес.
по стапките на бразил

Јапонија ја повлече својата кандидатура за Светското фудбалско првенство

пред 11 мес.
добрите игри си го направија своето,,,

Ричард Хендрикс го продолжи договорот со Нигата Албрикс

пред 11 мес.
Последица од пандемијата со Ковид-19

Официјално: Откажани трките во Ф1 во Јапонија, Сингапур и Азербејџан

пред 11 мес.