Tag: јирген клоп
Самоуверена изјава на тренерот на англискиот првак

Клоп: Не сум луд, но се уште верувам дека можеме да избориме пласман во ЛШ

пред 20 часа
германецот повеќе не го интересира лигата на шампионите

ВИДЕО: Ливерпул испадна од Лигата на шампионите, на Клоп му е сеедно кој ќе биде првак

пред 5 дена
ГЕРМАНЕЦОТ ВЕРУВА ВО СВОИТЕ МОМЦИ

Клоп пред мечот со Реал Мадрид: Имаме три големи проблеми, но знаеме што треба да направиме за да поминеме

пред 7 дена
Германецот не е задоволен

Клоп по поразот во Мадрид: Не сум сигурен дека заслуживме повеќе

пред 2 недели
ГЕРМАНЕЦОТ КОНЕЧНО ИМА ПРИЧИНИ ЗА ЗАДОВОЛСТВО

Клоп после големата победа над Арсенал: Испративме јасна порака, ќе се бориме до крај

пред 2 недели
НЕ МУ Е ЈАСНО

Клоп изненаден од одлуката на селекторот Саутгејт: Не разбирам зошто Трент не беше повикан во репрезентацијата

пред 2 недели
КЛОП ЗАДОВОЛЕН

Конечно добра вест за Ливерпул: Црвените добиваат 638 милиони евра

пред 2 недели
НЕ ЗНАЕ КОГА ЌЕ СЕ ВРАТАТ

Клоп околу настапот на неговите фудбалери на ЕУРО: Ако се подготвени нема да им скратам шансата на Хендерсон и Ван Дајк

пред 2 недели
ЛЕГЕНДАРНИОТ ТРЕНЕР ГОВОРЕШЕ ПО ДЕБАКЛОТ НА ИТАЛИЈАНСКИТЕ КЛУБОВИ ВО ЕВРОПА

Фабио Капело: Во Италија треба да ги повикаат Клоп и Мурињо, а не некои шминкери

пред 4 недели
УШТЕ СЕ СВЕЖИ РАНИТЕ ОД 2018-ТА ГОДИНА

Клоп за Реал Мадрид: Добро е што добивме прилика за реванш

пред 1 месец
ГЕРМАНСКИОТ СТРАТЕГ ВЕЛИ ДЕКА НИ ЛИГАТА НА ЕВРОПА НЕ Е СИГУРНА

Клоп се подготвува да не игра елитен европски фудбал: Мислам дека е невозможно да се пласираме во Лигата на шампионите

пред 1 месец
ЗАЕДНО БЕА ВО БОРУСИЈА ДОРТМУНД

Не е ниту Салах, ниту Мане, ниту еден од Ливерпул: Клоп откри кој е најдобриот кој го тренирал

пред 1 месец
Предводникот на Ливерпул е дециден

Клоп демантира дека ќе ја води Германија: Имам уште три години договор со Ливерпул

пред 1 месец
ЛИВЕРПУЛ ЌЕ БАРА НОВ МЕНАЏЕР ОД ЈУНИ

ФОТО: Германија ќе бара нов селектор, Јоаким Лев го напушта националниот тим, Клоп нов селектор од јуни

пред 1 месец
Германецот не размислува за отказ, а не ветува магичен пресврт

Клоп: Очигледно е дека повредите се виновни за многу наши проблеми оваа сезона

пред 1 месец
ГЕРМАНЕЦОТ ИСПРАТИ ЈАСНА ПОРАКА

Клоп: Ако некој сака да замине зошто наредната сезона нема да играме Лига на шампиони, не ни треба

пред 1 месец