Tag: јоаким лев
можен нов ангажман на германскиот тренер

Јоаким Лев би можел да ја превземе репрезентацијата на Русија

пред 2 недели
КРАЈ НА 15 ГОДИШНАТА АВАНТУРА

Лев разочаран заврши со Германија: Тимо Вернер и Томас Милер пропуштија големи шанси

пред 3 недели
во Лондон на Вембли

ФОТО: Познати составите, Англија – Германија класика на ЕУРО

пред 4 недели
веќе има конкретни имиња за нов тренер на реал

Зидан заминува, ова се тројцата кандидати за тренерската позиција на Реал Мадрид

пред 2 мес.
две опции има реал мадрид

Зидан си заминува од Реал, актуелен селектор на светска велесила седнува на клупата на „кралевите“

пред 3 мес.
демантирани се шпекулациите

Јоаким Лев ја „преживеа“ Македонија, фудбалската федерација се огласи по поразот во Дуизбург

пред 4 мес.
Реакција по поразот од Македонија

Лев и Гундоган шокирани: Не знаеме што се случи, не бевме доволно добри во нападот

пред 4 мес.
Предводникот на Ливерпул е дециден

Клоп демантира дека ќе ја води Германија: Имам уште три години договор со Ливерпул

пред 5 мес.
Ѕвездата во подем на Баерн Минхен

Мусиала постави рекорд како најмлад Англичанец па ја одбра Германија

пред 5 мес.
Нема промена на селекторската позиција

Јоаким Лев е мачка со девет животи, ќе ја води Германија на ЕП 2021

пред 8 мес.
Челси ќе плати 100 милиони евра

Хаверц ја напушти репрезентацијата и летна за Лондон за трансферот во Челси

пред 11 мес.
Нема потреба за паника кај навивачите на Ливерпул

Јирген Клоп посакува еден ден да ја води Германија

пред 2 години