Tag: јулијан нагелсман
ОСТВАРУВАЊЕ НА СОНОТ

Нагелсман: Како дете спиев во постелнина од Баерн Минхен, не и давав на мајка ми да ја пере

пред 2 недели
ДОАЃА ОД ТИМОТ НА ХОФЕНХАЈМ

Дали ја најави својата прва трансфер желба во Баерн? Нагелсман откри кој е најдобриот фудбалер со кој соработувал

пред 2 мес.
ПРИЧИНАТА Е НАГЕЛСМАН

Младиот напаѓач на Ајакс пред два месеци потпиша за Лајпциг, па сега не сака да оди, холандскиот клуб го купува назад

пред 2 мес.
неверојатни суми

Платени милиони, некои се покажаа успешни, некои вистинско фијаско: Еве за кои тренери е најмногу платено

пред 3 мес.
ДОАЃА ОД БРАТСКИОТ САЛЦБУРГ

Лајпциг најде замена за Нагелсман: Потврден новиот тренер на вториот тим во Бундес лигата

пред 3 мес.
ПОРАДИ НЕГО ЗАМИНУВА ХАНСИ ФЛИК

Салихамиџиќ очекува да има добар однос со Нагелсман: Сигурен сум дека со него добро ќе се забавуваме

пред 3 мес.
ЈА ИСПИША ИСТОРИЈАТА

Официјално стана најскапиот тренер во историјата на фудбалот: За Нагелсман е повеќе платено отколку за Халанд

пред 3 мес.
БАВАРЦИТЕ ГИ ИСПОЛНИЛЕ БАРАЊАТА НА ЛАЈПЦИГ

Директорот на Лајпциг раскажа како Нагелсман барал да го пуштат во Баерн Минхен

пред 3 мес.
ОСТВАРУВАЊЕ НА СОНОТ

Прво обраќање на Нагелсман откако официјално ги презеде Баварците: Баерн отсекогаш бил моја желба

пред 3 мес.
ЕДЕН ФУДБАЛЕР ЌЕ БИДЕ ПОСЕБНО СРЕЌЕН

Нагелсман отпадна: Тотенхем има нов фаворит за наследник на Мурињо

пред 3 мес.
ЌЕ БИДЕ ИНТЕРЕСНО ВО МИНХЕН

Јулијан Нагелсман добива сериозна конкуренција: Италијанскиот тренер кандидат за тренер на Баерн

пред 3 мес.
ПОВТОРНО ПОРТУГАЛЕЦ НА КЛУПАТА

Мурињо најверојатно станува минато за Тотенхем: Негов сонародник фаворит за наследник

пред 3 мес.
ХАНСИ ФЛИК СЕЛЕКТОР НА ГЕРМАНИЈА?

Јулијан Нагелсман проговори околу можноста да го преземе Баерн Минхен

пред 3 мес.
НАГЕЛСМАН ИМА ШАНСИ ДА ГО ИСПОЛНИ СВОЈОТ СОН

Преселба вредна 10 милиони евра: На клупата на Баерн Минхен седнува најмладиот тренер во историјата на Бундес лигата

пред 4 мес.
Шпанецот му се допадна на тренерот Нагелсман

Лајпциг ќе го откупи Анхелињо од Манчестер Сити

пред 1 година