Tag: јунајтед
репрезнтативецот на англија се враќа „дома“

ФОТО: Џејдон Санчо е нов играч на Јунајтед, познати финансиски детали од договорот

пред 4 недели
вртоглава сума за францускиот репрезентативец

Јунајтед ја одреди цената за Погба: Кој го сака Французинот ќе мора добро да плати

пред 1 месец
долговите се зголемуваат, како и ветувањата дека се ќе биде во ред

Ед Вудворд ветува подобри денови за Јунајтед а клубот тоне во долгови

пред 1 месец
израмнување во гдањск

ВИДЕО: Кавани го врати Јунајтед во игра , израмнување во финалето на ЛЕ

пред 2 мес.
СИГУРНО ЌЕ БИДЕ МОТИВАЦИЈА ЗА ИГРАЧИТЕ

ФОТО: Јунајтед го има специјалниот „навивач“ во финалето, легендата е секогаш тука за клубот

пред 2 мес.
ова е најдобриот англиски клуб, ние секогаш одиме на победа

Солскјер: Ние сме најдобриот клуб на светот, Јунајтед игра за титулата

пред 2 мес.
португалецот ја продолжува верноста со тимот од олд трафорд

Фернандеш потпишува нов договор со Јунајтед

пред 2 мес.
ШАНСА ЗА ПРВ ТРОФЕЈ НА ЈУНАЈТЕД СО СОЛСКЈЕР НА КЛУПАТА

ФОТО: Јунајтед отпатува на дуел со Вилјареал со 26 играчи, плус Мегваер и легендата на клубот

пред 2 мес.
класичната деветка на тотнем желба на јунајтед и сити

Какво „дерби“ на клубовите од Манчестер за напаѓачот на Тотенхем, во игра се 150 милиони

пред 2 мес.
уругваецот постигна голиште

ВИДЕО: Неверојатниот гол на Кавани недоволен за победа на Јунајтед против Фулам

пред 2 мес.
уругваецот се огласи откако потпиша нов договор

ОФИЦИЈАЛНО: Кавани останува во Јунајтед, кажа зошто го продолжил договорот

пред 2 мес.
борусија ја намалува цената за санчо, за него има два клуба во англија

Санчо подготвен за враќање во Англија, ова се двата клуба за кои тој може да потпише договор

пред 3 мес.
не е невозможно тврди менаџерот рајола

Рајола најави трансфер на Погба во Шпанија, Јунајтед собира пари за нов напаѓач

пред 3 мес.
уругваецот на раскрсница

Кавани израмни рекорд од 1986 година, но во Јунајтед размислуваат за негов наследник

пред 3 мес.
јунајтед во финалето се среќава со вилјарел

Мегваер: Со Рома како да игравме кошаркарски меч

пред 3 мес.
резултатот од првата средба недостижен за рома

ВИДЕО: Рома победи, Јунајтед финалист и покрај поразот на „Олимпико“

пред 3 мес.