Tag: јуве
уште една опција за „старата дама“

Ново име на листата на Јувентус, напаѓач од Реал Мадрид доаѓа во Торино како замена за Роналдо

пред 3 недели
уефа нема да може да ги санкционира

Јувентус се спаси, со него и Барселона и Реал Мадрид, УЕФА ќе им „прости“

пред 3 мес.
дерби за лигата на шампионите

ФОТО: Јувентус -Милан, можни состави за супер дербито во Серија А

пред 4 мес.
Ова е сериозен проект

Бекам обезбедил пари, ги кани Роналдо и Меси во Интер Мајами

пред 7 мес.
скандал по мечот во торино

ВИДЕО: Конте не издржа и „пукна“, покажа среден прст кон ложата на Јувентус

пред 7 мес.
португалецот е во карантин

ВИДЕО: Роналдо со видео порака од карантин ги воодушеви навивачите на Јувентус

пред 11 мес.
ЈУВЕНТУС И НАПОЛИ УТРЕ ИГРААТ ОД 20-45

Сите во Наполи добија убави вести, но и селекторот на Македонија (ФОТО)

пред 12 мес.
сите го сакаат меси, парите не се проблем

ФОТО: Јувентус ги обединува Роналдо и Меси, каталонски Спорт најавува сензација

пред 1 година
сари повторно е во прв план

Бонучи го издвои виновникот поради кој Јувентус потешко стигна до титулата во Серија А

пред 1 година
огромно значење има оваа титула за сари

Сари: Ова се извонредни фудбалери, кога и со мене како тренер стигнаа до титулата

пред 1 година
босанецот како замена за игуаин

Џеко се наоѓа на радарот од Јувентус

пред 1 година
драма на почетокот од полуфиналето во торино

ВИДЕО: Јувентус доби пенал ама Роналдо не погоди, Ребиќ доби црвен картон

пред 1 година
ЈУВЕНТУС ОБАЈВИ ВИДЕО ОД ПРИСТИГНУВАЊЕТО НА СВОИТЕ ИГРАЧИ

ВИДЕО: Како изгледа Роналдо со маска, протоколот во Серија А пред мечот Јувентус-Милан

пред 1 година
јуве останува во борба за три трофеи сезонава....

Кјелини претпазлив: Интер не смееме да го отпишеме од трката за Скудетото

пред 1 година
французинот се сели во премиерлига

Евертон е главен фаворит за потпис со разочарувањето на Јувентус

пред 1 година
синот на Лилијам туран пред вратите на Јуве

Maркус по стапките на неговиот татко, Јувентус „тргнува“ по Туран Јуниор

пред 1 година