Tag: Јувентус
ЈУВЕНТУС ВО СЕРИОЗНА ОПАСНОСТ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ВИДЕО: Аталанта во финишот го сруши Јувентус во битката за Лига на шампиони, осум гола во Рим, пет во Болоња

пред 1 ден
СЕ ПОДАЛЕКУ ОД ОСТАНУВАЊЕ ВО МИЛАН

Мино Раиола ги кажал барањата: Донарума да стане најплатен голман на свет

пред 2 дена
НИКОГАШ НЕ БИ ИГРАЛ ЗА ДРУГ КЛУБ

Капитенот на Јувентус Киелини: Јас и Буфон никогаш не сме биле и нема да бидеме проблем за Јувентус

пред 3 дена
ПОЧНАА ТРАНСФЕР КАЛКУЛАЦИИТЕ МЕЃУ КАЛЧОТО И ПРЕМИЕР ЛИГАТА

Трансфер договор Торино- Лондон: Челзи и Јувентус подготвуваат размена на фудбалери

пред 3 дена
УШТЕ НЕКОЛКУ ЕВРОПСКИ ВЕЛИКАНИ ЧЕКААТ НА НЕГО

Аргентинецот е на потег: Барселона ја достави својата понуда до Агуеро

пред 3 дена
СЕПАК ВЕЛИ ПОРТУГАЛЕЦОТ Е МНОГУ ВАЖЕН ДЕЛ ОД ЈУВЕНТУС

Легендарниот Лука Тони со критики: И јас бев себичен, но не се однесував како Роналдо

пред 3 дена
Ветеранот се уште не размислува за пензија

Буфон го напушта Јувентус , но останува во Италија

пред 3 дена
ГИ ЗЕМА РАБОТИТЕ ВО СВОИ РАЦЕ

Со два трансфери ќе предизвика земјотрес: Раиола е во Торино да го скрои составот на Јувентус за следната сезона

пред 4 дена
ВЕЛИ МЕЧТАЕЛ ДА ИЗГЛЕДА ВАКА

ФОТО: Делува непрепознатливо- Гонзало Игуаин во финишот на кариерата сосем го промени стилот

пред 5 дена
ВО РЕД ЧЕКААТ ЧЕЛЗИ, ЈУВЕНТУС, ПСЖ И БАРСЕЛОНА

Не се договориле околу парите: Баерн Минхен пропушти шанса да дојде до ѕвездата на Ливерпул

пред 6 дена
НЕЗАДОВОЛЕН ОД ФОРМАТА НА СТАРАТА ДАМА

Два великани ја чекаат разврската: Роналдо заминува од Јувентус ако клубот доживее крах

пред 6 дена
Напаѓачот неколку дена бил видно нервозен и фрустриран

Роналдо збеснал по победата над Џенова, заврши ли приказната на Португалецот во Серија А?

пред 1 нед.
Интересна најава од „Тутоспорт“

ПСЖ ќе тргне по Кристијано Роналдо, ако Мбапе го напушти ова лето

пред 1 нед.
Старата дама сигурна во Торино

ВИДЕО: Јувентус сигурен со Џенова, Пандев излезе од игра во 63.минута

пред 1 нед.
Јувентус со 2:0 води на полувреме против Џенова

ВИДЕО: Јувентус ја крши Џенова: Кулушевски и Мората стрелци во првиот дел

пред 1 нед.
џенова му гостува на јувентус

ФОТО: Пандев во Торино, омилена мета му е Јувентус

пред 1 нед.