Tag: јувенутс
Дефанзивецот на Баерн има повеќе опции

Се разгорува трката за потписот на Давид Алаба, во игра влетуваат Сити и Јувентус

пред 6 дена
Корона кластер во Торино

Јувентус потврди, има уште еден Ковид-19 случај покрај Роналдо

пред 1 нед.
Преговорите се започнати

Сари сака да расчисти со Јувентус и да ја преземе Фиорентина

пред 2 недели
Висината на платата е голем проблем

Шок за Пирло, Јувентус ризикува да го загуби Дибала поради барањата на Аргентинецот

пред 2 мес.
Французинот е решен да менува клуб

Матуиди е првиот кој го ќе напушти Јувентус по ангажманот на Пирло

пред 2 мес.
Португалецот ужива во друштвото на Георгина

ФОТО: Навивачите на Јуве нека не се грижат, Роналдо најде начин да го преболи поразот

пред 2 мес.
Стоперот не го интересира што велат другите за Јувентус

Бонучи: Енергијата и адреналинот во нашата соблекувална се клучни

пред 3 мес.
Трката за прв стрелец изгледа не е многу важна

Кристијано Роналдо му дава предност на Имобиле, ќе го „прескокне“ Калјари

пред 3 мес.
„Старата Дама“ беше во исчекување на одговорот

Кристијано Роналдо донел одлука во однос на неговиот престој во Торино и понудата од ПСЖ

пред 3 мес.
Добри вести за Интер и Јувентус

Ливерпул се откажа од трката за Тимо Вернер поради цената

пред 5 мес.
Парижаните ќе се обидат да го искористат моментот

ПСЖ со понуда до Пјаниќ, откако преговорите со Барселона биле паузирани

пред 5 мес.
Причината е едноставна, оправдана?

Барѕаљи објасни зошто го напушта Јувентус и стучниот штаб на Сари

пред 5 мес.
Откако не се снајде во Торино

Рабио ќе го напушти Јувентус ова лето, следна дестинација – Премиер лигата

пред 6 мес.
Поразот тешко прифатлив

Игуаин открива: После промашувањето на СП сакав да се откажам од фудбалот, мајка ми се предомисли

пред 6 мес.
Србинот за тројната круна на Интер под водство на Мурињо

Станковиќ: Јувентус не може да го направи тоа и покрај тоа што инвестира многу пари

пред 7 мес.
Полјакот останува во Торино

ВИДЕО: Војчех Шчесни го продолжи договорот со Јувентус до 2024 година

пред 8 мес.