Tag: каи хаверц
како само успеа вака да „додаде“

ВИДЕО: Само што започна сезоната а на Каи Хаверц му се смее цела Англија

пред 4 мес.
офанизивно засилување за бундеслигашот

Баер веднаш ги реинвестира парите од Хаверц, го донесе Чехот Шик од Рома

пред 5 мес.
Трансферот е официјално комплетиран

ВИДЕО: Каи Хаверц е најновото и најскапо засилување на Челси

пред 5 мес.
Челси ќе плати 100 милиони евра

Хаверц ја напушти репрезентацијата и летна за Лондон за трансферот во Челси

пред 5 мес.
И оваа трансфер сага е пред крај

Скај Германија: Баер Леверкузен го продаде Хаверц на Челси за 89 милиони фунти

пред 5 мес.
абрамович не жали пари, титулата мора да се врати кај челси

Челси не запира, го договори Каи Хаверц за речиси 100 милиони фунти (ФОТО)

пред 5 мес.
Тие што го сакаат треба да платат

Волер со порака до Челси: Немаме намера да попуштаме, со или без корона, тоа не може да се случи

пред 5 мес.
челси треба брзо да реши, во спротивно трансферот пропаѓа

Баер Леверкузен му даде рок на Челси за Каи Хаверц, потоа нема договор

пред 5 мес.
Премиерлигашот не бира средства за да дојде до Хаверц

Директорката на Челси е обвинета за шпионажа во преговорите со Леверкузен

пред 6 мес.
Лампард ќе добие уште едно мега засилување

Каи Хаверц се договорил со Челси, Леверкузен не попушта во однос на цената

пред 6 мес.
Проблеми за Леверкузен

Хаверц најавил бојкот, бара да му биде дозволено да замине за Лондон

пред 6 мес.
Лампард ја добива битката

Челси во пол позиција, Реал Мадрид се откажа од трката за Хаверц

пред 6 мес.
понудата е на маса, одлуката наскоро

Детали од понудата на Челси: Познато е колку ќе заработува Хаверц (ФОТО)

пред 7 мес.
распродажба во челзи за потпис на ѕвездата на леверкузен

Челси се ослободува од „еден куп“ играчи за да го купи Хаверц

пред 7 мес.
„Сините“ се сериозни во ова трансфер лето

Челси е фаворит за потписот на Хаверц од Леверкузен

пред 8 мес.
Зидан бара алтернатива за Погба

Реал Мадрид подготвил 80 милиони евра за Каи Хаверц

пред 8 мес.