Ознака: калчо лига
фудбалерите од италија го одбија предлогот

Клубовите и Серија А се договорија, играчите одговорија: Срамен е предлогот за намалување на платите

пред 11 час
се бара начин калчо лигата да се доигра, се помалку време за решение

Гравина: Сезоната 2019/20 во Серија А може да заврши во септември или октомври

пред 22 часа
убави вести од фиренца, една битка е добиена, војната продолжува

Триото на Фиорентина, Кутроне, Пецела и Влаховиќ го победија корнавирусот

пред 2 дена
калчо лигата е во прекин, сите опции се отворени

Тренерот на Пандев: Џенова се подготвува за сите сценарија

пред 4 дена
калчо лигата ќе се игра и во август ако треба

Лицитација со датумите, Гравина сега вели дека има нова опција за Серија А

пред 5 дена
швеѓанецот не знае што сака во моментов

Медиумите во Италија го пензионираа, Ибрахимовиќ им одговори што ќе направи(ФОТО)

пред 5 дена
наскоро ќе биде дефинирано за колку проценти

Интер не издржа, започнаа преговорите со играчите за намалување на платите

пред 6 дена
фудбалот во италија е локомотива на целиот спорт во државата

Не е време за демагогија, ФИГЦ му одговори на Министерот за спорт на Италија

пред 1 нед.
титулата со интер во лигата на шампионите најважна во кариерата

Пандев : Јас сум среќен човек, моите соништа се остварија

пред 1 нед.
за секој постигнат гол

Лацио на Имобиле му понуди специјален бонус само да го продолжи договорот

пред 2 недели
интересот на поединците нема да биде пред интересот на лигата

Гравина: Сезоната во калчо лигата ќе се доигра

пред 2 недели
играчите не смее да бидат изложени на ризик

Препорака до газдите на клубовите во Италија: Не ги терајте играчите да тренираат

пред 2 недели
ФИГЦ ЌЕ ДОЗВОЛИ РЕКЛАМИ ОД ОБЛОЖУВАЛНИЦИ НА ДРЕСОВИТЕ

Познато е колку клубовите од Италија ќе загубат од ТВ правата доколку сезоната не се доигра

пред 2 недели
ЕМОТИВНА ПОРАКА НА ЛЕГЕНДАТА НА МИЛАН И ИТАЛИЈАНСКИОТ ФУДБАЛ

Малдини: Јас и мојот син сме добро, ќе го победиме вирусот (ВИДЕО)

пред 2 недели
се поизвесно е дека мај не опција

Калчо лигата нема да продолжи во мај, има нов проектиран датум

пред 2 недели
бродот тоне а тие зборуваат за платите

Газдите на клубовите во Италија се однесуваат како музичарите на Титаник

пред 3 недели