Tag: калчо лига
НЕМА КРАЈ НА ПРОБЛЕМИТЕ

Ковид-19 и во фудбалската федерација на Италија

пред 3 недели
нема правна основа за службен резултат во корист на јувентус

Наполи се закани: Јувентус не смее да го добие натпреварот со службен резултат !

пред 3 недели
македонскиот репрезентативец започнува од првата минута

ФОТО: Несторовски стартер за Удинезе против Рома, двата тима се без победа сезонава

пред 4 недели
кој е задоволен акој е незадоволен од трансфер ефектот

ФОТО: Кој доби а кој загуби, трансфери на топ екипите во Италија за титулата

пред 1 месец
поранешниот напаѓач на наполи е алтернатива за суарез

Јувентус има план Б доколку пропадне трансферот на Суарез, добива напаѓач бесплатно (ФОТО)

пред 2 мес.
Интер го доби Санчез бесплатно

Интер потпиша со Алексис Санчез, Чилеанецот се обврза на тригодишна верност

пред 3 мес.
ДИБАЛА ГО ДОБИ ПРИЗНАНИЕТО „МВП“

ФОТО: Ова се најдобрите во „Серија А“ за сезоната 2019/20, Роналдо и Лукаку ги нема на листата

пред 3 мес.
по освоеното второ место сезонава

Конте го нападна Интер: Управата не ја препозна мојата работа, не сме заштитени од клубот

пред 3 мес.
се или ништо за џенова против верона

ФОТО: Пандев го предводи нападот на Џенова нa најважниот натпревар за опстанок

пред 3 мес.
по 13 години златната копачка се враќа во италија

Чиро Имобиле официјално „Златна копачка“ на Европа

пред 3 мес.
неверојатен гол на швеѓанецот

ВИДЕО: Кулушевски со еврогол и донесе победа на Парма

пред 3 мес.
пресврт победа на удинезе за опстанок и одложување на потврдата на титулата на јувентус

ВИДЕО: Несторовски со глава го реши Шчесни, Удинезе го победи Јувентус и го стави на чекање за титулата

пред 3 мес.
македонските репрезентативци на мегдан во неапол

ФОТО: Нов македонски дуел во Серија А, Елмас на клупа, Несторовски во почетниот состав

пред 3 мес.
од пандев се очекува да има клучна улога

ФОТО: Пандев го предводи нападот на Џенова на клучниот натпревар за опстанок во Серија А

пред 3 мес.
екстра натпревар со шест голови и голчиште на берарди

ВИДЕО: Јувентус и Сасуоло одиграа драматичен натпревар без победник , Берарди постигна еврогол

пред 4 мес.
македонскиот „дијамант“ во почетниот состав

ФОТО: Гатузо го објави почетниот состав, Елмас добива шанса од првата минута против Болоња

пред 4 мес.