Tag: Калчо
НЕ ЈА ПРОМЕНИЛ ОДЛУКАТА ЗА НАПУШТАЊЕ НА ЈУВЕНТУС

АС: Кристијано Роналдо не престанува да размислува за враќање во Реал Мадрид

пред 12 часа
АНГЛИЧАНИТЕ ВЕЌЕ ГО КОНТАКТИРАЛЕ КЛУБОТ ОД ТОРИНО

Њукасл заинтересиран за Арон Ремзи- ќе успее ли Јуве конечно да се ослободи од Велшанецот

пред 22 часа
УШТЕ НАЈМАЛКУ ДВЕ ГОДИНИ ВО ЈУВЕНТУС

ОФИЦИЈАЛНО: Џорџо Киелини го продолжи договорот, сака да игра на Светското првенство

пред 22 часа
ВО КЛУБОТ СЕ НАДЕВААТ ДЕКА НЕМА ДА ИМА ДРУГИ ПОЗИТИВНИ

Проблем за Пиоли: Еден од најдобрите играчи на Милан позитивен на коронавирусот

пред 3 дена
ПОЧНУВА ДА СЕ ГРАДИ ТИМОТ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Милан бара засилување од Германија: Ѕвездата на Борусија Дортмунд пред трансфер во Милано

пред 1 нед.
НАЈАВА ЗА ТРАНСФЕР БОМБА ВО РОМА

Раздвижено во Рим: Мурињо доведе замена за Спинацола, сега сонува за Икарди

пред 1 нед.
ДОКОЛКУ БИДЕ ИСПЛАТЕНА СУМАТА ЛУКАКУ ЌЕ БИДЕ СЛОБОДЕН ДА ЗАМИНЕ

Челзи се врти кон Лукаку, Интер ја крева цената за Белгиецот

пред 1 нед.
ОСТАНУВА ДА СЕ ДОГОВОРАТ КЛУБОВИТЕ

Шпанско засилување за италијанскиот шампион: Маркос Алосно го известил Челзи дека сака во Интер

пред 1 нед.
ПОЗНАТА ИДНИНАТА НА ПОРТУГАЛЕЦОТ

Сега веќе се е готово: Од Јувентус се огласија за Кристијано Роналдо

пред 1 нед.
ПРОНАЈДЕНИ ВИНОВНИЦИТЕ

Корона „експлозија“ во Специја: Дури 15 заразени во клубот поради двајца играчи антиваксери

пред 2 недели
ПОДГОТВЕН ДА ПОТПИШЕ ЗА ПОМАЛА ПЛАТА

Пјаниќ назад во Јувентус: Еден негов потег на Инстаграм за многумина е доказ дека се враќа во Торино

пред 2 недели
ЌЕ МОРААТ БЕЗ НЕГО

Пех за Алегри: Се оперираше Артур Мело, ќе паузира неколку месеци

пред 2 недели
ПРЕКИНАТИ СИТЕ ФУДБАЛСКИ АКТИВНОСТИ

Коронавирусот удри по калчолигашот: Целиот тим заврши во изолација

пред 2 недели
НЕМАШЕ МЕСТО ЗА НЕГО КАЈ МУРИЊО

Од Италија во Франција: Синот на Клајверт од Рома заминува на позајмица во Ница

пред 2 недели
ЗАПОЧНА ЕРАТА НА ПОРТУГАЛЕЦОТ ВО РИМ

ВИДЕО: Рома со победа од 10:0 на првиот меч на Мурињо

пред 3 недели
ГО ЧЕКААТ НА ПОДГОТОВКИ

Газета: Роналдо веќе одлучил каде ќе ја продолжи кариерата

пред 3 недели