Tag: Калчо
ВО СВОЈ СТИЛ

Мурињо си прави нови проблеми: После поразот од Болоња реши да го брка Заниоло од Италија

пред 2 мес.
СРБИНОТ ЖЕЛБА НА ВЕЛИКАНОТ

Аталанта го запали алармот во Торино: Душан Влаховиќ станува приоритет за Јувентус

пред 2 мес.
ПРИЧИНА ПОРАЗ ОД РИВАЛ ВО КАЛЧОТО

Недвед бил во нервозна фаза: Треба да им се скршат главите, тие се криви

пред 2 мес.
ПОВТОРНО ЈУВЕНТУС ВО СКАНДАЛ

Нов скандал ја тресе Италија: Истражители влегоа во Јувентус, се испитуваат околу 50 милиони евра

пред 2 мес.
ФИОРЕНТИНА ЌЕ МОРА ДА ГО ПРОДАВА

Цела Европа тргна по Србинот: И Манчестер Јунајтед го сака Душан Влаховиќ

пред 2 мес.
ДОБРА ИТАЛИЈАНСКА ВЕЧЕР ВО ЕВРОПА

ВИДЕО: Милан со три од Мадрид ги остави надежите за пласман во елиминациите, Реал го однесе Интер во осминафиналето

пред 2 мес.
НЕ СЕ ЗАЛАГАЛ ДОВОЛНО

Проблем плус за Мурињо: Влегол во жесток конфликт со еден од најдобрите играчи

пред 2 мес.
НАПОЛИТАНЦИТЕ КОНЕЧНО ПОРАЗЕНИ ВО КАЛЧОТО

ВИДЕО: Интер на само четири бода до врвот- голема победа во дербито против Наполи и Елмас

пред 2 мес.
ОСТАНУВА НА САН СИРО

Нема да оди во пензија: Златан Ибрахимовиќ потпишува нов договор со Милан

пред 2 мес.
РАБОТЕЛ НА ПРОМЕНА НА МЕНТАЛИТЕТОТ

Директорот на Рома верува во Португалецот: Мурињо ќе биде еден од најважните тренери во историјата на Рома

пред 2 мес.
НАЗАД НА ТЕРЕНИТЕ

Несторовски конечно се враќа: Се чувствувам неверојатно, тешки беа последните седум и пол месеци

пред 2 мес.
ВЕЛИ КАЛЧОТО Е ПОТЕШКО ОД ПРЕМИЕР ЛИГАТА

Абрахам проговори за престојот во Рома: Бев премногу фин, Жозе ми кажа дека морам да станам монструм

пред 2 мес.
ПОМАЛКУ И ИЗНЕНАДУВАЧКИ ТРАНСФЕР

Заминувањето од Наполи се поизвесно: Инсиње си оди, но во Америка, не во Европа

пред 2 мес.
ПОЧНУВА МИСИЈАТА НА ШЕВА

Шевченко почна со работа: Џенова ќе носи неколку засилувања, меѓу нив и ѕвездата на Челзи

пред 2 мес.
ЌЕ СИ НАПРАВАТ ЛИ ПРОБЛЕМ?

Го прескокнале Раиола: Милан преговара директно со Ромањоли

пред 2 мес.
ИЛИ ДА ИЛИ НЕ

Милан го губи трпението: Кеси добива после понуда, за која ќе мора да одлучи

пред 2 мес.