Tag: Калиду Кулибали
наполи е на потег

Кулибали добива неверојатна плата во Манчестер Сити

пред 2 мес.
сити притиска за помала цена

ФОТО: Наполи демнатираше дека имаат понуда од Манчестер Сити за Кулибали

пред 2 мес.
65 милиони евра се недоволни за потпис

Де Лаурентис: Кулибали е на продажба, но за сума која добро ја знаат клубовите од Англија

пред 3 мес.
дефанзивецот нема ништо против да остане во италија

ФОТО: Манчестер Сити подготви нова понуда за Наполи, Кулибали е примарна цел

пред 3 мес.
доколку кулибали биде продаден за 100 милиони

Наполи се засилува во одбраната со играч од Фиорентина за 30 милиони евра

пред 6 мес.
доколу кулибали биде продаден

Наполи ја најде замената за Кулибали во дефанзивец од Барселона

пред 6 мес.
шампионот на франција бара замена за тиаго силва

ПСЖ со плата од 10 милиони евра го убедува дефанзивецот на Наполи на потпис

пред 7 мес.
се најавува спектакуларен трансфер во клуб од манчестер

Англичаните открија каде следната сезона ќе игра Калиду Кулибали

пред 7 мес.
Наполи има намера дебело да го наплати Сенегалецот

Наполи кажа колку пари треба да подготват тие што го сакаат Кулибали

пред 8 мес.
Сенегалецот сака да оди, ама Наполи бара премногу за него

Ако дојде во ПСЖ , Кулибали ќе биде еден од најплатените во Европа

пред 9 мес.
„ЃАВОЛИТЕ“ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ ОД ПЛАНОТ

Фудбалер на Наполи е топ приоритет на Манчестер Јунајтед

пред 9 мес.