Tag: калјари
без грешка во досегашниот тек од првенството

ВИДЕО: Наполи рутински го победи Каљари и се искачи на врвот на Серија А , Елмас доби 20 минути

пред 3 недели
очекувал да ја заврши кариерата во тој клуб

Наинголан бесен на поранешниот клуб: Ме изневерија, само одеднаш исчезнаа сите

пред 2 мес.
му престои долга пауза

Хрватскиот репрезентативец , само што се врати од тешката повреда , на првиот меч успеа да ја обнови истата!

пред 3 мес.
ДОБРИ ВЕСТИ ЗА ЈУВЕНТУС ОД МИЛАНО

ВИДЕО: Милан со голем кикс во борбата за Лига на шампионите, Донарума ги спасуваше од пораз

пред 5 мес.
„Волчицата“ повеќе размислуваше за Лига Европа

ВИДЕО: Каљари до важна победа против Рома во битката за опстанок во Серија А

пред 6 мес.
парма ова не го очекуваше, калјари стигна до три бода

ВИДЕО: Спектакл, Калјари со два гола во 91 и 94 минута до победа против Парма во меч со 7 гола !

пред 6 мес.
Конте пресреќен но и внимателен

Конте предупредува : Рано е за славје ама секоја победа сега вреди двојно

пред 6 мес.
ОПИША КАКО ДОШЛО ДО ТРАНСФЕРОТ ВО КАЉАРИ

Поранешниот фудбалер на Интер: Конте ме избрка од клубот, со Ибрахимовиќ речиси ќе се истепав

пред 7 мес.
ТЕШКА МИСИЈА ПРЕД ДИ ФРАНЧЕСКО

ВИДЕО: Од хит во Калчото до жестока борба за опстанок во само една година- Каљари 16 натпревари во серија без победа

пред 8 мес.
СРБИНОТ СО „ЗАКАНИ“ КОН НЕРАЗУРИТЕ

Милинковиќ- Савиќ самоуверен пред дербито: Имаме континуитет, следен е Интер

пред 8 мес.
Каљари без контра одговор

ВИДЕО: Лацио е во топ форма во Серија А, шеста победа во низа

пред 8 мес.
милан утре му гостува на калјари

Милан твитна, Ибрахимовиќ се радува, навивачите се радуваат (ФОТО)

пред 9 мес.
Откако повторно го напушти Интер

Наиголан: Во новата година сакам повеќе да се забавувам на теренот

пред 10 мес.
Конте не го планираше во тимот

Официјално: Наиголан и официјално се врати во Каљари (ФОТО)

пред 10 мес.
Пиоли не планираше нешто вакво

Милан во проблем, Ибрахимовиќ нема да игра против Јувентус

пред 10 мес.
Заслужен првотимски статус за македонецот

ФОТО: Голот против Торино го убеди Готи, Несторовски стартер против Кротоне

пред 10 мес.