Tag: карачиќ
Хрватот го реши ПСЖ со 13 голови

(ФОТО): Блескава партија на екс вардарецот, Карачиќ сам го победи ПСЖ

пред 5 дена
како да играше вардар против вардар

Пријатели засекогаш: Екс Вардар на едно место, Карачиќ, Манасков, Македа, Штербик…(ВИДЕО)

пред 2 мес.
полскиот првак запиша минимална победа

Игор Карачиќ не настапи на првиот натпревар за Киелце

пред 3 мес.
„Карачиќ ми го препорача Вардар...“

Карачиќ е „виновникот“ за трансферот на Вујин во Вардар

пред 4 мес.
Ќе видиме кој ќе се смее последен

Во Кјелце се смеат на шпекулациите за кам-бекот на Карачиќ во Вардар

пред 4 мес.
хрватот верува во подобри денови на киелце

Карачиќ: Верувам дека ќе се најде решение и дека Киелце ќе се спаси

пред 4 мес.
Јуначка игра на црвено-црните

ФОТОГАЛЕРИЈА: Гедбан одличен на голот, Вардар и Кјелце одиграа нерешено

пред 12 мес.
Нова инфаркт завршница во „Јане Сандански“

ВИДЕО: Вардар и Кјелце ремизира во драматичното дерби во „Јане Сандански“

пред 12 мес.