Tag: карате
сите погледи свртени кон моника стефановска

ВИДЕО: Каратистката Моника Стефановска тренира напорно, тоа е нејзин стил на живот

пред 2 недели
во време на корона каратето е во „движење“

Карате федерацијата организираше „он-лајн“ првенство

пред 2 мес.
убава и опасна, спортистка со неверојатна убавина

ФОТО: Најубавата македонска каратистка го „предизвика Ван Дам“, направи го ова ако можеш

пред 2 мес.
Ибрахимовиќ не му се плаши на вирусот

ФОТО: Златан Ибрахимовиќ покажа како го победува Коронавирусот

пред 7 мес.
македонија на пиедесталот со златен медал во салцбург

ВИДЕО: Емил Павлов на пиедесталот со сите шампиони од Салцбург

пред 8 мес.
павлов во полуфиналето беше подобар од првиот на светската ранг листа

Павлов: Кресченцо еднаш го победив, зошто не повторно, Салцбург е мој среќен град!

пред 8 мес.
финалето е во недела

Премиер Лига: Емил Павлов победи четири противници и закажа финале во Салцбург

пред 8 мес.
карате репрезентацијата ќе настапи на европско првенство

Каратистите најавуваат нови добри резултати на Европското првенство

пред 9 мес.
успешна година за каратето

ФОТО: Карате федерацијата ги прогласи најдобрите за 2019 година

пред 10 мес.
Карате

Одличен настап на нашите млади каратисти на СП во Чиле

пред 12 мес.
уште една потврда за квалитетот

ФОТОГАЛЕРИЈА: Бојан Костов е екстра класа, Мундијалска бронза во Чиле

пред 1 година
извонреден успех на македонското карате

Бојан Костов со бронза на кадетското СП во карате во Сантјаго, Чиле

пред 1 година
во конкуренција на кадети, јуниори и постари јуниори

Каратистите во Чиле очекуваат добри резултати на светското првенство

пред 1 година
резултати кои најавуваат олимписка норма

ФОТО: Емил Павлов победи во Премиер лигата во Москва

пред 1 година
УСПЕШЕН НАСТАП

Каратистите се враќаат со седум медали од Универзијата во Загреб

пред 1 година
КОНТИНУИТЕТОТ ПРОДОЛЖУВА

Голем успех на македонското карате на Универзијадата во Загреб

пред 1 година