Tag: кариера
НАДВОР ОД ЕВРОПА

Лионел Меси донел одлука: Познато уште колку време ќе игра во ПСЖ и каде ќе замине послео

пред 5 дена
она што се очекуваше доби потврда

Рајола потврди: Големиот талент му ја прекинува кариерата на 19 години

пред 3 недели
моментална пауза

Дани Алвеш привремено ја прекина кариерата, најави враќање во 2022 година

пред 2 мес.
смета дека доволно постигнал во кариерата

Манџукиќ ја завршува фудбалската кариера

пред 3 мес.
тешко дека ке може да ја продолжи кариерата

Ериксен нема да игра барем уште шест месеци. Продолжување на кариерата под прашање?

пред 4 мес.
ке потпише по големото финале

Киелини донесе одлука за својата кариера

пред 5 мес.
изненадувачка одлука...

Нани откри каде Роналдо ќе ја заврши кариерата

пред 1 година
Се согласувате?

Снајдер: Можев да бидам како Роналдо и Меси, но не сакав да се жртвувам како нив

пред 1 година
„Сите плачевме и го прашувавме што прави“

Сопругата на Ѓоковиќ, откри дека Србинот размислувал да се повлече од тенисот

пред 2 години
легендата на барса уверен во долговечноста на аргентинецот

„Меси води сметка за себе, ќе игра до својата 40. година

пред 2 години
хрватот ги знае плановите на „Федекс“

Тренерот на Федерер откри детаљи кога ќе замине во тениска пензија

пред 2 години
На голема радост ширум фановите низ светот

Како и за Џордан, снимен е „Последниот танц“ на Коби Брајант

пред 2 години
Монако е заинтересиран за швеѓанецот

Ибрахимовиќ ги демантираше гласините дека ќе го напушти Милан

пред 2 години
Првата љубов не се остава на „цедило“

Малдини: Никогаш не размислував да го напуштам Милан

пред 2 години
хрватот убеден дека сеуште има сила во федерер

Чилиќ: Федерер го нема кажано последниот збор

пред 2 години
Швајцарецот не се откажува и покрај многу рекорди кои ги поседува

Федерер го потврди учеството на турнирот во Хале следната година

пред 2 години