Tag: карло анчелоти
ЈА СТАРТУВАШЕ ВТОРАТА АВАНТУРА СО РЕАЛ

ВИДЕО: Карло Анчелоти со неочекуван потег после првиот тренинг- навивачите воодушевени, фудбалерите разочарани

пред 3 недели
САКА ДА СИ ГО ВРАБОТИ СИНОТ

АС: Анчелоти го сака својот син за прв асистент, Реал Мадрид има друг план

пред 2 мес.
Напаѓачот е оптимист

Азар за Анчелоти: Имаме шанса да соработуваме и тоа се одлични вести за мене

пред 2 мес.
Евертон ќе си бараат ново решение

Официјално: Карло Анчелоти се врати во Реал Мадрид за да го наследи Зидан

пред 2 мес.
Анчелоти се враќа на „Бернабеу“

Анчелоти пред потпис со Реал, Евертон на големо го бара неговиот наследник

пред 2 мес.
СЕ НАДЕВА ДЕКА МИЛАН ЌЕ ОДИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Анчелоти во одбрана на својот поранешен играч: Не сакам да ги критикувам резултатите на Пирло

пред 3 мес.
ПОРАНЕШНИОТ ТРЕНЕР НА РОСОНЕРИТЕ ЗА ТРКАТА ПО СКУДЕТОТО

Карло Анчелоти: Се надевам дека Милан ќе ја освои титулата во Италија

пред 5 мес.
Фудбал

Анчелоти: Најлесно е да помислиме дека ќе изгубиме од Манчестер Сити

пред 5 мес.
НИКОЈ НЕ СИ ЗАМИНУВА БЕЗ ПОЛН ЏЕБ ОД ЛОНДОН

Абрамович потрошил повеќе од 100 милиони евра за отпуштање на менаџерите во Челси

пред 6 мес.
„Карамелите“ потфрлија против „чеканите“

Анчелоти: Мораме да го прифатиме резултатот и да ја сочуваме верата во себе по овој пораз

пред 7 мес.
Фергусон понудил, италијанецот одбил работа на „Олд Трафорд“

Анчелоти објасни зошто го одбил Манчестер Јунајтед во 2013 година

пред 7 мес.
„Карамелите“ имаат високи амбици

Анчелоти ги носи Кедира и Иско во Евертон, целта е пласман во ЛШ

пред 8 мес.
Ги налути фановите на Серија А и на Ла Лига

Анчелоти: Премиер лигата е најдобрата лига за мене во светот

пред 10 мес.
со милан два пати ја освои лигата на шампионите и една титула во италија

Карло Анчелоти ги шокира навивачите на Милан пред дербито со Интер: Јас навивав за Интер

пред 10 мес.
Португалецот упати и честитка за Анчелоти

Жозе Мурињо: Разочаран сум од перформансите на мојот тим, бевме мрзливи

пред 11 мес.
Анчелоти има сериозен план

ВИДЕО: Евертон по стапките на Челси, Дукуре пристигна на „Гудисон Парк“

пред 11 мес.