Tag: катар
ќе се игра само еден меч

ФИФА го промени форматот на интерконтиненталниот бараж за Светското првенство

пред 2 недели
оптимистичка изјава

Српскиот голман Рајковиќ: Не е невозможно да се освои Светското првенство

пред 2 недели
Завршија квалификациите за Муднијалот

ВИДЕО: Холандија се измачи за СП, Турција и Украина ќе играат бараж

пред 2 недели
НЕВЕРОЈАТНА ВЕЧЕР ВО СКОПЈЕ

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонските фудбалски херои испишаа нова историја- Македонија има шанса за Катар

пред 3 недели
ЗБОРНАТА ЌЕ МОРА ВО БАРАЖОТ

ВИДЕО: Русија се држеше 80 минути на Пољуд, а потоа со автогол ја испрати Хрватска го Катар

пред 3 недели
еквадор чиле и перу со нови победи

ВИДЕО: Бразил се пласираше на Мундијалот во Катар

пред 3 недели
по убедливата победа во Ереван

Милевски: Моите фудбалери, покажаа дека имаат голем потенција, ќе видиме што ќе се случи во недела

пред 3 недели
се зависи од клубовите

Чави: Сакам да се вратам дома!

пред 4 недели
го бараат лапорта

Ал Сад не се откажува: Клубот од Катар и постави услови на Барса да го доведе Чави!

пред 1 месец
ПАРИ БОЛИ ГЛАВА

Договор вреден 150 милуиони фунти: Бекам стана амбасадор на Светското првенство во Катар

пред 1 месец
ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ ЗА НАШИОТ БИСЕР

Ханси Флик воодушевен од Елиф Елмас: Во Наполи игра одлично, многу ми се допаѓа тој играч

пред 2 мес.
ново достигнување за кристијано

Роналдо не запира , Португалецот со нов рекорд

пред 2 мес.
португалците прсилни за катар

ВИДЕО: Португалија си „поигра“ со домаќинот на СП

пред 2 мес.
квалификации за сп катар

ВИДЕО: Шведска убедлива со Косово , драма на „Хемпден Парк“ ,Украина подобра од Финска

пред 2 мес.
ВЕЛИ ЌЕ СЕ ОБИДАТ ДА СЕ СПРОТИСТАВАТ

Хаслер: Македонските фудбалери се одлични, знаеме како поминавме на последниот наш дуел

пред 2 мес.
нова трка во календарот на формула 1

Ф1 ја стави трката во Катар на календарот

пред 2 мес.