Tag: кавани
Два гола доволни за четвртфинале

ВИДЕО: Уругвај до прва победа на Копа Америка за пласман во елиминациите

пред 1 месец
израмнување во гдањск

ВИДЕО: Кавани го врати Јунајтед во игра , израмнување во финалето на ЛЕ

пред 2 мес.
Откако уругваецот потпиша нов договор со Јунајтед

Рикелме тврди: Имаме договор со Кавани, тој ќе игра во Бока !?

пред 2 мес.
лоб од речиси половина терен

ВИДЕО: Какво голчиште на Кавани од 40 метри, публиката имаше што да види на Олд Трафорд“

пред 3 мес.
уругваецот со нов потпис

ФОТО: Големата желба на Солскер сепак се исполни , Кавани уште една година во Јунајтед

пред 3 мес.
уругваецот се огласи откако потпиша нов договор

ОФИЦИЈАЛНО: Кавани останува во Јунајтед, кажа зошто го продолжил договорот

пред 3 мес.
уругваецот на раскрсница

Кавани израмни рекорд од 1986 година, но во Јунајтед размислуваат за негов наследник

пред 3 мес.
Упрвата на „Ѓаволите“ го крои тимот за следната сезона

Кавани и Погба остануваат во Јунајтед, Ван Де Бек ќе биде продаден ова лето

пред 3 мес.
јунајтед чека одговор

Кавани не сака нов договор со Јунајтед, има понуда која не се одбива

пред 3 мес.
разврска во следните три недели

Кавани и Јунајтед на преговори, Мирор објави детали од состанокот

пред 4 мес.
Лоши вести за Солскјер

Манчестер Јунајтед без Маркус Рашфорд против Милан, неизвесни се и Кавани и Погба

пред 5 мес.
Солскјер е на потег но и неговиот договор виси

Манчестер Јунајтед допрва ќе одлучува дали ќе му го продолжи договорот на Кавани!?

пред 6 мес.
Историска шанса за Солскјер и „Ѓаволите“

ФОТО: Јунајтед со сите во напад против Барнли во атак кон лидерската позиција

пред 7 мес.
три меча суспензија и 100.000 фунти

Казната на Кавани останува, ФА тврди дека не е расист

пред 7 мес.
кавани постигна прекрасен гол

ВИДЕО: Спектакуларен финиш на Јунајтед, два гола во последните две минути за полуфинале во Лига Купот

пред 7 мес.
Официјални состави за дербито на „Олд Трафорд“

ФОТО: Алиоски стартер за Лидс против Јунајтед, ќе треба да го чува Џејмс

пред 7 мес.