Tag: казахстан
македонија го реши казахстан со 4-1

ВИДЕО: Се на едно место, блескаво издание на Чурлинов, младата репрезентација маршира победнички

пред 2 недели
Голем гест на нашата фудбалска иднина

ФОТО: Младите надежи победата над Казахстан ја посветија на Ристовски, Серафимов и Трапановски

пред 2 недели
пред мечот со казахстан

ВИДЕО: Младинците инспирирани и мотивирани, вака се пее македонската химна во Казахстан

пред 2 недели
Против Казахстан без Ристовски и Фазлагиќ

Милевски: Нас ни останува на секој меч да се бориме за победа

пред 2 недели
Квалификации за Европското првенство

Благоја Милевски го објави списокот на играчи за дуелите со Казахстан и Израел

пред 3 недели
Ништо од најавите дека ќе се врати на селекторската позиција на Македонија

Емил Рајковиќ ќе застане на чело на кошаркарската репрезетнација на Казахстан

пред 11 месец
Ривали, но и пријатели

Надал со пофални зборови за хуманоста на Ѓоковиќ

пред 12 мес.
Селекторот и покрај ремито задоволен од настапот на фудбалерите

Милевски: Паднавме на физички план, но немам што да им замерам на фудбалерите

пред 1 година
Меч од кој треба да извлечеме поука

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија не го задржа максималниот учинок во квалификациите за ЕП

пред 1 година
Тотална доминација на Македонија

ВИДЕО: На полувреме Македонија У21 води со 1-0 против Казахстан

пред 1 година
Познат е почетниот состав

У21: Македонија офанзивно со Чурлинов, Митровски и Ристовски против Казахстан

пред 1 година
денеска од 14-30 на теренот на ффм

У21: Македонија сака три од три, Казахстан да падне во Скопје

пред 1 година
Одржан е последниот тренинг пред утрешниот меч

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пулените на Милевски се договорија како против Казахстан

пред 1 година
Пред утрешниот меч на „Петар Милошевски“

Милан Ристовски: Со правилен пристап можеме да дојдеме до нови три бода

пред 1 година
за евроквалификацискиот предизвик

ФОТО: Милевски го одреди списокот, со Чурлинов и Атанасов против Црна Гора и Казахстан  

пред 1 година
Оптимицизам пред октомвриските предизвици

Македонија со Андонова ќе ги нападне Србија и Казахстан

пред 1 година