Tag: келн
„јарците“ со нов предводник

Келн има нов тренер во борбата за опстанок

пред 5 мес.
келн чекори кон втората лига

ВИДЕО: Фрајбург го совлада Келн и го остави во зоната за испаѓање

пред 5 мес.
Екипата на Келн со тешка победа за опстанок

ВИДЕО: Лајпциг загуби во Келн и се збогува со шансите за титула

пред 5 мес.
НЕ БЕШЕ ЗАДОВОЛЕН ОД РЕЗУЛТАТОТ

ВИДЕО: Халанд постигна два гола, но видно лут и фрустриран замина во соблекувалната

пред 6 мес.
Топката прелета 40 метри пред норвежанецот да ја смири

ВИДЕО: Нереална асистенција на Емре Чан, „егзекутор“ беше Ерлинг Халанд

пред 6 мес.
Неверојатна партија од Рехбекај

ВИДЕО: Келн ја прекина серијата без пораз на Менгенгладбах во Бундес лигата

пред 8 мес.
Изненадувачки резултати во Купот на Германија

ВИДЕО: Штутгарт елиминиран од Борусија Менхенгладбах, Регенсбург подобар од Келн

пред 8 мес.
Непредвидливо попладне во германија

ВИДЕО: Баерн Минхен рутински против Келн, неочекуван пораз на Борусија Дортмунд

пред 10 мес.
Премиера на 7 коло во Германија

ВИДЕО: Келн никако да победи, Вердер спаси бод во финишот

пред 11 мес.
Фаворитите се испотија за три бода

ВИДЕО: Хумелс двоен стрелец за Борусија, Баерн Минхен го совлада Келн и го сочува врвот

пред 11 мес.
Влезе во игра во 74 минута

(ВИДЕО): Чурлинов чекаше и дочека бундеслигашко деби, Штутгарт ремизираше со Келн

пред 11 мес.
Ланксес арената има капацитет од 18.000 седишта

Евролига: Келн домаќин за завршниот трнир

пред 1 година
Шеста титула во Лига Европа

ФОТО: Радоста на Севиља по победата над Интер, некои работи ќе се паметат долго

пред 1 година
Четири гола, рекорд на Лукаку и задоволство за нетуралните гледачи

ВИДЕО: Ефикасно прво полувреме, Де Јонг маестрален, Годин го врати Интер во игра

пред 1 година
од 10 до 21 август турнир со 8 екипи

УЕФА: Завршницата на Европа лигата ќе се игра во Германија на четири различни стадиони

пред 1 година
На натпревар на кој домаќинот не резализираше пенал

ВИДЕО: Френетичен крај на „ВВК Арена“, Аугзбург и Келн освоија по еден бод

пред 1 година