Tag: КФМ
УШТЕ ДВЕ ПРАЗНИ МЕСТА ОСТАНАА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

ФОТО: ТФТ беше блиску да направи нова сензација во Купот, сепак искуството го однесе Работнички во полуфиналето

пред 5 дена
СО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗАПОЧНАА ВОЗБУДУВАЊАТА ВО КУПОТ

ФОТО: Академија ФМП прв полуфиналист во Купот- постигнаа дури 100 поени и го шокираа Пелистер

пред 5 дена
ОСВОИ УБЕДЛИВО НАЈМНОГУ ГЛАСОВИ

Големо признание за новиот македонски селектор: Драган Бајиќ избран за најдобар тренер во АБА лигата

пред 3 недели
Репрезентативците ги добија ривалите

ФОТО:Се повторува историјата: Македонската кошаркарска репрезентација ги доби истите противници!

пред 3 недели
ПОЛЕСЕН ПАТ ЗА НАШИТЕ КОШАРКАРИ

Македонија е прв носител на ждрепката во Берлин

пред 3 недели
по одлуката за задолжително ковид-19 тестирање

Кошаркарската федерација ќе им помогне на клубовите со брзи ПЦР тестови

пред 4 недели
КФСМ во понеделник ќе го промовира новиот селектор

Кошаркарската репрезентација добива нов селектор

пред 1 месец
Пелистер и МЗТ Скопје Аеродром се делумно согласни со предлогот

Кошаркарската федерација го смени системот на натпревари, ќе се игра во „балони“

пред 2 мес.
кошаркарската федерација со одлука

Александар Милојевиќ е избран за нов комесар за натпреварување во сениорски лиги

пред 2 мес.
Сериозен настан во „Борис Трајковски“

ФОТО: Макпетрол Скопје доминираше на Државното карате првенство за сениори и сениорки

пред 2 мес.
МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА ИМА ИДНИНА

Генералниот секретар на кошаркарската федерација: Имаме добра иднина, треба да поставиме некои темели, да дадеме некој правец

пред 3 мес.
НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ТОДОРОВ ЌЕ ОСТАНЕ СЕЛЕКТОР

Антиќ не гледа кај себе одговорност за неуспешните квалификации: Резултатот останува на играчите, не може да влеземе на терен да играме ние

пред 3 мес.
НОВОТО ИМЕ НА ДРЖАВАТА НА ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ КОШАРКАРИ

ВИДЕО: Македонските кошаркари ги стартуваа квалификациите за Европско во Перм

пред 3 мес.
МАКЕДОНИЈА УТРЕ ГО ИГРА ПРВИОТ МЕЧ ВО РУСИЈА

ФОТО: Македонските кошаркари се подготвуваат за мечот со Италија- одработен четвртиот тренинг во Перм

пред 3 мес.
ДИМИТРИЈЕВИЌ И ЃУРОВСКИ КОНЕЧНО ТРЕНИРАА СО СИТЕ СОИГРАЧИ

ФОТО: Македонските кошаркари го одработија првиот тренинг во Перм, засилување во стручниот штаб на Тодоров

пред 3 мес.
„Дали сте свесни што може да предизвикате со ова ваше однесување?!?“

Стојановска: Во топ ризична земја за зараза од Ковид-19 дозволено е да се спортува без тестови, со кој памет!?

пред 6 мес.