Tag: кфсм
ПО НЕКОЛКУ ГОДИНИ ПАУЗА

Традицијата продолжува: Кошаркарскиот Суперкуп се враќа- кој ќе биде освојувач?

пред 1 ден
сакате да покажете лажна ситуација

КФСМ со одговор до МЗТ Скопје по лажните обвинувањата

пред 4 дена
Дерби во воведното коло

Пелистер против МЗТ Скопје Аеродром на стартот од новата сезона

пред 1 нед.
ФМП потврди

Нема одложување на меморијалниот турнир „Анте Дуковски“

пред 2 недели
потврди КФСМ

ТФТ и ФМП се организација на турнирот во чест на Анте Дуковски

пред 2 недели
селекторот Златев со порака

ФОТО: Македонските кошаркарки со трофејот пречекани во КФСМ

пред 1 месец
КФСМ бара помош од навивачите

Македонија против Словачка пред 2000 навивачи во „Јане Сандански“, влезот е слободен

пред 1 месец
ВЕРУВА ВО ДОБРИ ИГРИ

Трајковски: Иако не сме комплетни, не смееме да бараме оправдувања

пред 1 месец
обид да се стави крај на шпекулациите

КФСМ со демант по најавите за Ковид-19 проблемите во У16 репрезентацијата

пред 1 месец
активно се поминува летото

Георгиевски: Ова е едно од најактивните лета во Македонската кошарка

пред 2 мес.
Спортскиот директор на КФСМ со свое видување за актуелната ситуација

Тодор Гечевски: „Нe знам како не им е мерак да направат среќни два милиона луѓе во земјава“

пред 2 мес.
селекторот на македонија по поразот од црна гора

Бајиќ: Момците имаа вистински пристап кон поставените задачи, особено во тоа прво полувреме

пред 2 мес.
полн со оптимизам и верување

ЏЕЈКОБ ВАЈЛИ: Моја цел е заедно со соиграчите да ја однесеме Македонија во светските квалификации

пред 2 мес.
на контролен натпревар

Македонската кошаркарска иднина по втор пат славеше против Србија

пред 2 мес.
ждрепката ќе се одржи Фрејзинг

Сениорките во август ги дознаваат противниците за квалификациите за ЕП

пред 2 мес.
Македонија беше последна на турнирот

КФСМ: Уште еднаш Македонската кошаркарска федерација се покажа како одличен организатор

пред 2 мес.