Tag: кфсм
Реакција од КФСМ

Антиќ: Клубовите решенијата поврзани со почетокот на натпреварувањето ќе ги добијат в четврток

пред 2 дена
ултиматум за претседателот на кошаркарската федерација

Клубовите до Антиќ: Првенството да почне или оди си од федерацијата !

пред 3 дена
кризата во државата се пресликува и во спортот

Кошаркарите го подигнаа гласот, 25% плата е премалку во услови на пандемија

пред 3 дена
поради состојбата со Ковид-19

КФСМ го одложи почетокот на сезоната во Првата лига – жени

пред 7 дена
непријатни вести од „куќата на кошарката“

КФСМ потврди: Имаме позитивен случај во федерацијата, во самоизолација е без симптоми

пред 1 нед.
На потег е КФСМ

Кошаркарските прволигаши до Антиќ: Првенството да почне во најитен рок  

пред 1 нед.
Апел со желба за промени

Здружението на кошаркарски тренери: Да почнат да ги спроведуваат протоколите кои важат за сите екипни спортови во цела Европа

пред 1 нед.
коронавирусот го диктира календарот

Кошаркарската федерација на неодредено го одложи почетокот на првенството

пред 2 недели
Вечното дерби ќе се игра в среда

Кошаркарското првенство на Македонија започнува викендов

пред 2 недели
Во однос на одлуките на ФИБА

Александар Тодоров: Кој знае да даде одговор што ќе се случува до ноември?

пред 1 месец
Првото коло ќе се игра на 10. октомври

Женската кошаркарска лига со рекорден број екипи во новата сезона

пред 1 месец
ПОКАЖАВТЕ едно големо непочитување кон федерацијата

Кошаркарската федерација му одговoри на МЗТ Скопје: Вакво однесување не доликува на голем клуб

пред 2 мес.
Преселбата заврши

КФСМ со нова адреса, „Куќата на кошарката“ останува во Скопје

пред 2 мес.
Последен поздрав

Комеморација за легендарниот Драган Василов – Цевка: Батка ќе ни недостасуваш! (ФОТО)

пред 2 мес.
легендите живеат вечно

Перо Антиќ се прости од Василов: Збогум Батка !

пред 2 мес.
Станува збор за генерациите родени во 2007 и 2008 година

КФСМ: Нема позитивни на Ковид-19 на кошаркарскиот камп во Маврово

пред 2 мес.