Tag: кике сетјен
артур е играч на барселона, пјаниќ на јувентус, засега...

Сари: Артур во Јувентус? Не коментирам за туѓи играчи како Сетиен (ФОТО)

пред 4 мес.
дали ќе успее да ги убеди ракитиќ и видал

Сетјен покрај тренерската работа доби уште една задача во Барселона

пред 6 мес.
барселона не се откажува од аргентинецот

Сетјен: Лаутаро во Барселона? Кој не би сакал да игра со Меси?

пред 6 мес.
понудите за бразилецот се под очекуваното

Барселона се предомислува, ќе го враќа Кутињо, постои сериозна причина за овој пресврт

пред 6 мес.
Грешката ја чини многу Барселона

Барселона веќе жали за отпуштањето на тренерот Ернесто Валверде

пред 8 мес.
Да се знае кој е кој кај Каталонците

Играчите на Барселона го натераа тренерот да им се извини

пред 8 мес.
Барселона е зрела за нова тренерска смена

ВИДЕО: Соблекувалната на Барселона веќе не му верува на Кике Сетјен

пред 8 мес.
КОЈ Е ИЗБОРОТ НА ДВАЈЦАТА ТРЕНЕРИ

ФОТО: Познати официјалните состави за „Ел Класико“

пред 8 мес.
Чави побара премногу, а понуди премалку

Чави Ернандез имал дури 6 услови за да ја преземе Барселона, Бартомеу го одби и го назначи Сетјен

пред 8 мес.
Се вежба координација во просторот

Експеримент на Сетјен: Фудбалерите на Барселона тренираа со врзани очи (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Меси им објави војна на сите

ФОТО: Меси ќе прави револуција во Барселона, сака оставка на Бартомеу и нов тренер

пред 9 мес.
И покрај болката Меси сака да му помогне на клубот

Лионел Меси последните натпревари ги игра со болка

пред 9 мес.
Абидал ги обвини играчите за непрофесионализам

Меси влезе во конфликт со директорот Абидал, за да ги заштити играчите

пред 9 мес.
Долга пауза за Дембеле

Барселона и Сетјен во проблеми – повредата на Дембеле е многу сериозна

пред 9 мес.
Ќе му се исполни ли желбата на Кике?

Сетјен: Сакам на мојот надгробен споменик да пишува дека ја освоив Лигата на шампионите со Барселона

пред 9 мес.
со новиот тренер ситуацијата драстично се смени

Ракитиќ: Нема да молчам, ова не го заслужив

пред 9 мес.