Tag: кил
НЕВЕРОЈАТНИОТ ДАНЕЦ

ВИДЕО: Погледнeте што правеше Ландин- дали е ова најдобрата голманска партија некогаш видена во ракометот?

пред 2 мес.
СЕ БЕШЕ РЕШЕНО ВО ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

ВИДЕО: Борусија Дортмунд го демолираше Кил и се пласираше во финалето на Купот на Германија

пред 6 мес.
Во ракометната лига на шампионите

ВИДЕО: Лазаров одличен во ремито на Нант и Кил, Ландин му „фати жива“ на Ривера од пенал

пред 8 мес.
Шок за баварскиот гигант

ВИДЕО: Баерн Минхен елиминиран од второлигаш во Купот на Германија

пред 9 мес.
Црвено-црните го предадоа шампионскиот примат

ВИДЕО: Кил го презема тронот од Вардар, Барселона без сила во финалето во ЛШ

пред 10 мес.
познато е колку ќе поделат учесниците на ф4 во келн

ЕХФ вечерва ќе подели еден милион евра на Ф4 во Келн, Барселона и Кил во трка за трофеј во Лигата на шампионите

пред 10 мес.
ова беше вистинска ракометна драма

ВИДЕО: Завршните моменти на „лудиот“ меч Кил -Веспрем

пред 10 мес.
финале на ф4 во келн: барселона - кил

ВИДЕО: Кил со драматична победа по продолжение против Веспрем, закажа финале со Барса

пред 10 мес.
ГЕРМАНЦИТЕ НА ПАТ КОН ФИНАЛЕ ПРОТИВ БАРСЕЛОНА

ВИДЕО: Кил чекори кон финале, Веспрем на Манасков немоќен, најинтересното од првиот дел

пред 10 мес.
Започнува завршниот турнир

Дејан Манасков тргнува по титулата на Вардар во Лигата на шампионите на ЕХФ

пред 10 мес.
ЕХФ ждрепка во ЛШ

Извлечени полуфиналните двојки за Ф4 во Келн – Манаксов против Кил

пред 11 мес.
Во Лигата на шампионите на ЕХФ

ВИДЕО: Кире Лазаров и Нант го шокираа Кил, Веспрем и Манасков убедливи против Загреб

пред 1 година
по првиот дел штутгарт во сериозни проблеми

ВИДЕО: Класична контра, Штутгарт шокиран од Кил по првото полувреме

пред 1 година
коронавирусот го одреди шампионот на германија во ракомет

Бундеслигата заврши предвреме, Кил шампион, дали повторно „виси“ Ф4 во Келн

пред 1 година
Две изненадувања на денешните средби

Задоцнети финиши на ППД Загреб и на Мешков Брест во Лигата на шампионите

пред 2 години
Го имаме првиот четврт-финалист

Кил го совлада Веспрем и обезбеди директен пласман во четврт-финалето на Лигата на шампионите

пред 2 години