Tag: килиан мбапе
французинот научил многу од буфон

Мбапе: Ми недостасува Буфон, тој е голем шампион

пред 4 мес.
ПСЖ ја определи цената за Нејмар

ПСЖ е подготвен за продажба на Нејмар, но не сака да слушне за заминувањето на Мбапе

пред 7 мес.
Аргентинецот нема иднина во ПСЖ

Мауро Икарди им се лути на Мбапе и на Нејмар

пред 8 мес.
Нејмар е скапата играчка на ПСЖ

Ле Парисиен: Во ПСЖ не му веруваат на Нејмар и сметаат дека неговиот трансфер не се исплати

пред 8 мес.
ПСЖ ќе го задржува Мбапе со многу пари

ПСЖ ќе го задржува Мбапе со астрономска плата каква што не би имал никаде

пред 8 мес.
Толку никој не би одбил

Реал реши да го купи Килиан Мбапе, ќе понуди сума што не ќе може да ја одбие дури и богатиот ПСЖ

пред 9 мес.
Мбапе може и да замине

Леонардо ќе го „гаси“ конфликтот меѓу Тухел и Мбапе

пред 9 мес.
Комплимент за тимот на Јирген Клоп

Килиан Мбапе: Ливерпул е машина

пред 9 мес.
Впечатлива листа

Нејмар кажа кои петмина фудбалери според него се најдобри на светот

пред 10 мес.