Tag: кина
меси овие пари нема да ги одбие

Газдите на Интер ја мобилизираа владата во Кина: Меси доаѓа на „Џузепе Меаца“ со кинески пари (ФОТО)

пред 2 мес.
БЕЛГИЕЦОТ ИМАШЕ СЕРИОЗНИ ПОДГОТОВКИ

ВИДЕО: Фелаини со хет-трик за седум минути ја започна сезоната во Кина

пред 3 мес.
Додека светот се бори со Коронавирусот

ВИДЕО: Во време на пандемија, во Кина градат фудбалски стадион за 100 000 гледачи

пред 6 мес.
Белгицот со поздрав во навивачите

ВИДЕО: Фелаини не планира да одмори, напорен тренинг и во болница

пред 7 мес.
Гигантот со помош во борбата за Ковид-19

Барселона ќе донира 30 000 кинески заштитни маски во Каталонија

пред 7 мес.
Кина стана најбезбедно место на светот

ВИДЕО: Фелаини во Кина го пречека одред лекари во заштитни скафандри

пред 7 мес.
Фудбал ќе се игра во земјата на Коронавирусот

Конечно добра вест: Во Кина ќе почне фудбалското првенство

пред 7 мес.
Италјанецот верува дека брзо ќе се подобри ситуацијата

Канаваро: Европа треба да ги следи методите на Кина

пред 7 мес.
Платата не е во прв план

Игало е подготвен за игра за 6 милиони евра помалку за да остане во Јунајтед

пред 7 мес.
Дојде време да си побезбеден во Вухан

Го жалеа кога потпиша за клуб од Вухан, а сега сите му завидуваат

пред 7 мес.
По кина следува и италија

ФОТО: Интер и „Сунинг“ донираат 300.000 заштитни маски

пред 7 мес.
Не сакаат ниту да слушнат за враќањето во Кина

Кинески суперлигаш од Вухан веќе три месеци одбива да замине од Шпанија, каде дојде на подготовки

пред 8 мес.
Болниот веќе ја зарази својата околина

Фудбалер аматер во Италија се разболе од коронавирус и одложи дури 40 средби

пред 8 мес.
Славната Имола е подготвена

Имола е подготвена да го замени кинескиот Гранд-при

пред 8 мес.
Нема да има мини подготовки во Шпанија

Поради Корона вирусот напаѓачот на Јунајтед остана во Манчестер

пред 9 мес.
ИЗЈАВА ОД ФИА

Коронавирусот ќе ја одложи и Ф1 трката во Кина?

пред 9 мес.