Tag: кина
следните ЛОИ се во 2024 во Франција

ФОТО: Лои во Токио завршија, САД е најуспешна спортска нација, домаќините на третото место

пред 2 мес.
се беше решено во последната четвртина

Токио: Кошаркарките на Србија со чудесен пресврт до полуфиналето на Олимпијадата

пред 2 мес.
сад не освои ниту еден медал

Кина најуспешна на првиот ден од Олимписките игри во Токио

пред 2 мес.
прв кинески натпреварувач

Се пласираше на главната ждрепка на Вимблдон и влезе во историјата

пред 3 мес.
нов трансфер на црвено-белите

Детонација на „Маракана“: Марко Арнаутовиќ во Звезда?

пред 4 мес.
Страшни сцени

Страшна трагегија во Кина: 21 маратонци загинале во невреме (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Повторно ќе соработуваат

Жозе Мурињо го враќа познатиот Белгиец во Премиер лигатата

пред 6 мес.
Најава за бојкот

Ќе останат ЗОИ во Пекинг без натпреварувачите од САД?

пред 6 мес.
Измени поради Ковид-19

ФОТО: Промена во Ф1 календарот, Имола се враќа на програмата

пред 9 мес.
Три недели по отказот во ВБА

Славен Билиќ експресно си најде нов клуб, ќе работи во Кина

пред 9 мес.
кина повеќе не е „ветена“ земја

Рестрикции на платите во фудбалска Кина, нема повеќе астрономски плати

пред 10 мес.
меси овие пари нема да ги одбие

Газдите на Интер ја мобилизираа владата во Кина: Меси доаѓа на „Џузепе Меаца“ со кинески пари (ФОТО)

пред 1 година
БЕЛГИЕЦОТ ИМАШЕ СЕРИОЗНИ ПОДГОТОВКИ

ВИДЕО: Фелаини со хет-трик за седум минути ја започна сезоната во Кина

пред 1 година
Додека светот се бори со Коронавирусот

ВИДЕО: Во време на пандемија, во Кина градат фудбалски стадион за 100 000 гледачи

пред 1 година
Белгицот со поздрав во навивачите

ВИДЕО: Фелаини не планира да одмори, напорен тренинг и во болница

пред 2 години
Гигантот со помош во борбата за Ковид-19

Барселона ќе донира 30 000 кинески заштитни маски во Каталонија

пред 2 години