Ознака: кипар
Знамето на Македонија не е проблем, но името...

Докса го потврди ангажманот на Шишковски: Започнуваме соработка со голман од Скопје (ФОТО)

пред 6 дена
Македонецот останува во Кипар

ВИДЕО: Давор Здравковски го продолжи договорот со АЕЛ Лимасол

пред 3 недели
АЕк ларнака „гази“ на чело со Тричко

ФОТО: Тричковски не греши од пенал, нови два гола за македонскиот репрезентативец

пред 6 мес.
се врати во клубот каде работеше пред девет години

ФОТО: Поранешниот македонски селектор нов тренер на клуб од Кипар

пред 6 мес.
Предупредување за судијата?

Во Кипар не се игра фудбал, судиите штрајкуваат откако на еден од нив му експлодира колата

пред 6 мес.
Игра во животна форма

ВИДЕО: Четири гола на неверојатниот Иван Тричковски

пред 6 мес.
Формата на Тричковски ветува за дуелите со Австрија и Израел

ВИДЕО: Тричковски ја продолжува голгетерската серија за АЕК Ларнака

пред 8 мес.
Меч кој ќе го памети до крајот на животот

ВИДЕО: Тричковски одново спасител за АЕК Ларнака

пред 10 мес.
Продолжена е соработката

Во АЕК Ларнака може да здивнат, Тричковски се согласи на нов договор

пред 10 мес.
французинот ја напушти македонија

Мбела ја смени Ренова со Ермис од Кипар

пред 1 година
ТРАЈЧЕВСКИ ОСТАНУВА НА КИПАР

Душко Трајчевски кариерата ја продлжува кај Докса

пред 1 година