Tag: Кире Лазаров
нант имаше бод, но го загуби во последната секунда

Лазаров и Нант загубија во Ним, драмата им припадна на домаќините

пред 6 дена
По рекордот во ЛШ и победата над Кјелце

Кире Лазаров: Секогаш си поставувам високи цели, ги сакам предизвиците

пред 2 недели
честитка од срце !

Кирил Лазаров: Македонскиот спорт е нашиот најголем амбасадор (ФОТО)

пред 3 недели
Македонија ќе настапи без Стојанче Стоилов

Лазаров ги избра патниците за Алборг, промени во составот за реваншот со Данска

пред 1 месец
За оние кои ја пропуштија неверојатната победа

ВИДЕО:  Најубавото од фантастичната лекција од Македонија за Данска во евроквалификациите

пред 1 месец
Новиот селектор со прва реакција по победата над Данска

Лазаров: Среќен сум и горд за цела Македонија затоа што заедно сме имале и добри и лоши моменти

пред 1 месец
момците заслужуваат голема пофалба

ФОТО: Мукаетов со честитки до Лазаров и ракометарите по големата победа над Данска

пред 1 месец
Црвено-жолтите одиграа перфектно

ВИДЕО: Македонија води против Данска, одличен целепин од Лазаров за Талески

пред 1 месец
новиот стручен штаб и селекторот лазаров дебитираат против светскиот првак

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија се подготвува за дуелот со светскиот првак Данска

пред 1 месец
ПОРАЧУВА ДЕКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ИМА И КРАТКОРОЧНИ, НО И ДОЛГОРОЧНИ ЦЕЛИ

Лазаров: Ова е голем предизвик, мора да одиме чекор по чекор, Македонија не треба да стравува

пред 1 месец
СТАРТУВА НОВАТА МИСИЈА НА МАКЕДОНСКАТА ЛЕГЕНДА

ФОТО: Нова страница во историјата на македонскиот ракомет- селекторот Кире Лазаров ги собра репрезентативците

пред 1 месец
Во ракометната лига на шампионите

ВИДЕО: Лазаров одличен во ремито на Нант и Кил, Ландин му „фати жива“ на Ривера од пенал

пред 2 мес.
Во ракометната Лига на шампионите

ВИДЕО: Кире Лазаров со три голa во победата на Нант над ППД Загреб

пред 2 мес.
Порака до новиот селектор на Македонија

Пепи Манасков за Лазаров: Кога ќе се седне на клупата ништо не е исто како на терен

пред 2 мес.
македонската легенда добива договор на четири години

Лазаров: Без размислување го прифатив овој предизвик, Македонија не се одбива

пред 2 мес.
Наследникот на Брестовац во најава

Гино Стрезовски ќе подготвува терен за Кире Лазаров, се крои решение за селекторското столче  

пред 3 мес.