Tag: кирил лазаров
Македонија има нова причина за гордост

ЕФХ со честитка за рекордерот Лазаров: Мајсторот за време на работа (ВИДЕО)

пред 2 недели
Ден за паметење за македонскиот бомбардер

ВИДЕО: Неверојатен рекорд на Лазаров, Нант го елиминираше Кјелце во ЛШ

пред 2 недели
Ја одбил и понудата од Барселона

Кире Лазаров ќе игра и следната сезона во Нант, нема да замине пензија

пред 2 недели
Селекторот отворено за позицијата која ја има

Кире Лазаров: Побезбеден кога сум на паркетот и кога можам да распоредувам играчи и да донесувам одлуки на теренот

пред 3 недели
македонија вечерва се среќава со светскиот првак

ФОТО: Лазаров го одбра тимот, ова е составот за дуелот со светскиот првак Данска

пред 1 месец
МАКЕДОНИЈА ГО ПРЕЧЕКУВА СВЕТСКИОТ ПРВАК

Лазаров вечерва дебитира на селекторската позиција против светскиот првак

пред 1 месец
данска е голем предизвик

Лазаров: Подготвени сме, нема поголема мотивација од актуелниот светски првак Данска

пред 1 месец
средбата се игра во четврток во скопје

Лазаров во речиси комплетен состав ја подготвува репрезентацијата за дуелот со Данска

пред 1 месец
Новиот селектор не сака многу епскерименти

Кире Лазаров го објави скратениот список, Македонија против Данска со Манасков, Георгиевски и Миркуловски

пред 2 мес.
составен мозаикот во стручниот штаб

Кире Лазаров го состави стручниот штаб, Ангеловски, Јоновски, Црвенковска…

пред 2 мес.
ЕХФ СО ЧЕСТИТКА ЗА КРАЛОТ ЛАЗАРОВ

ВИДЕО: ЕХФ во свој стил ја претстави новата функција на Лазаров- „Крал, легенда и нов селектор на Македонија“

пред 2 мес.
лазаров ќе биде тренер и селектор во исто време во првата фаза

Мукаетов: Лазаров за селектор, ова е потег за развој на македонскиот ракомет

пред 2 мес.
сериозни промени во тимот за мечот со данска ќе нема

Лазаров: Ветувам поинаква Македонија на следното ЕУРО која ќе игра брз и модерен ракомет

пред 2 мес.
ЛАЗАРОВ ПРЕДВОДНИК НА СЕНИОРИТЕ, НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА НАЈДОБРИОТ РАКОМЕТАР НА СИТЕ ВРЕМИЊА

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров селектор на Македонија !

пред 2 мес.
За придонес и афирмација на македонскиот ракомет

Блажевска со прелог: Начевски, Николов и Кире Лазаров да добијат награда

пред 3 мес.
Капитенот отворено за ситуацијата со репрезентацијата

Кире Лазаров: На ова СП го допревме дното, потреба ни е добра стратегија за напредок

пред 3 мес.