Tag: ќатип османи
ренова нема да менува ништо на клупата

Ренова официјално потврди, Ќатип Османи останува на чело на екипата

пред 2 мес.
по двата врзани порази стигна разделбата

Шкупи и Ќатип Османи „раскинаа“, в.д. тренер капитенот Муарем Бајрами

пред 1 година
трета среќа за шкупи со тренерите

Шкупи експресно го реши проблемот, Ќатип Османи дебитира против лидерот во ПМФЛ

пред 2 години
ТЕТОВЧАНИ СВЕСНИ ЗА ВАЖНОСТА НА МЕЧОТ ПРОТИВ ДУДЕЛАНЖ

Османи : Ништо не е загубено и нa реваншот имаме можност за поправен

пред 2 години
сопствените грешки пресудни за поразот

Османи: Не размислува за оставка шансата ќе ја бара во реваншот за седум дена

пред 2 години
Филипе ќе започне од првата минута

Османи најави промени во тимот за дуелот со Дуделанж

пред 2 години
СТРАТЕГОТ НА ТЕТОВЧАНИ ја превзеде одгооворноста

Османи: Не би сакал да издвојувам некого,сите заедно потфрливме

пред 2 години
Тренерот на Шкендија по победата во Естонија

Ќатип Османи: Убаво е кога ќе почнете со победа

пред 2 години