Tag: клоп
Бразилецот го чека нова пауза

Јирген Клоп потврди, Ливепрул остана и без Алисон

пред 7 часа
Неочекувани реакции од Шампионот

ВИДЕО: Раскол во Ливерпул, Салах е нервозен, Клоп со атак по судиите

пред 3 дена
Катастрофата од Шпанија ќе се памети

Медиуми: Лев по 14 години заминува од клупата на Германија

пред 1 нед.
Клоп остана со само еден стопер

Ван Дајк почна со тренинзи, дефанзивецот има шанси да се врати на терен сезонава

пред 2 недели
дерби во недела, шампионот го пречекува лидерот во премиерлигата

ФОТО: Ливерпул се подготовува за дуелот со лидерот Лестер, Клоп доби добри вести

пред 2 недели
Пред Клоп се тешки времиња за тешки одлуки

Нема крај на пробемите за Ливерпул, на листата повредени се приклучи и Хендерсон

пред 2 недели
проблеми за ливерпул и египет

Лоши вести за Клоп и Ливерпул, Салах е позитивен на Ковид-19

пред 3 недели
Четворица дефанзивци се „аут“

Ливерпул остана без дефанзивци, се повредија и Гомез и Трент Арнолд

пред 3 недели
ДЕРБИТО СЕ ИГРА УТРЕ

Клоп потврди, без Тиаго против Сити, ова дерби е голем тест за шампионот

пред 4 недели
Статистиката е статистика – навивачите бараат промени

ФОТО: Солскјер има подобар ефект во Јунајтед од Јирген Клоп по 100 натпревари во Ливерпул

пред 4 недели
аталанта е слична како лидс, опасни се од сите позиции

Клоп се „плаши“ од Аталанта, ова е најголем тест за Ливерпул во ЛШ

пред 4 недели
Јунајтед го чека дол пост

Гигс: Јунајтед пак ќе биде првак во 2040 година

пред 1 месец
Постоеше можност бразилецот да мора да паузира шест месеци

Клоп доби убави вести, повредата на Фабињо не е сериозна како што се најавуваше

пред 1 месец
Само Ливерпул и Сити пред Лидс

(ФОТО): Биелса урива рекорди со Лидс

пред 1 месец
Честитки од познати фудблери и тренери

(ВИДЕО): Клоп, Мурињо, Зидан, Роналдо… Честитики од сите страни за кралот Пеле

пред 1 месец
На германецот му дојде преку глава

Клоп му одговори на Карагер: Има причина поради која тие не ја работат оваа работа (мојата) туку нивната

пред 1 месец