Tag: клоп
ливерпул очекува незгоден милан

Клоп: Милан ќе биде екстра мотивиран, ова е голем дуел во Лигата на шампионите

пред 4 мес.
На трансфер пазарот

Клоп не сакал да учевствува во циркусот на Јунајтед, Челси и Сити

пред 4 мес.
не е потег за тим кој работи на иднината

Клоп: Пристигнувањето на Роналдо во Јунајтед е инстант решение

пред 5 мес.
ја пропушти цела мината сезона

Клоп: Среќен сум за враќањето на Ван Дајк

пред 5 мес.
Добри вести за „црвените“

Клоп го убедил Хендерсон да потпише нов повеќегодишен договор со Ливерпул

пред 5 мес.
ливерпул донесе само едно големо засилување

Клоп не е изненаден од трансферите на ПСЖ, па го пецна Јунајтед, како го прават тоа?

пред 5 мес.
гледа замена за фирмино

Клоп заинтересиран за напаѓачот на Лил

пред 6 мес.
„лесна задача“ за Ливерпул ?

Ливерпул брка Лига на шампиони во дуел со тим на кој му даде 11 гола сезонава

пред 8 мес.
германецот проговори за тековната сезона

Клоп: Повеќето работи никогаш нема да бидат јавни, но имавме многу проблеми

пред 8 мес.
несекојдневен момент, но клоп има објаснување

ВИДЕО: Мане одби да се поздрави со Клоп, ова предизвика бура на рекации во Англија

пред 8 мес.
клоп со нов напаѓач

Клоп го најде напаѓачот што сака да го донесе. „Луѓе мој, каков играч!

пред 8 мес.
германскиот стратег за проблемите во тимот

Клоп: Тешко е со скршен ‘рбет да функционирате

пред 9 мес.
се погласни негодувања, суперлигата предизвика „земјотрес“

Клоп се огласи за Суперлигата, изјава која ги зачуди челниците на клубот

пред 9 мес.
грешка која ја детектираа навивачите

Навивачите на Ливерпул не можат да му простат една грешка на Клоп

пред 9 мес.
Германскиот стратег не се предава

Клоп: Имаме многу проблеми , но нема да се предадеме

пред 9 мес.
Ако германецот реши да си замине

Баерн Минхен го избра Клоп како евентулана замена за Флик

пред 9 мес.