Tag: Клуб Бриж
ИМАЛ И ПРИЧИНА

Фоден откри каков Гвардиола на полувремето против Клуб Бриж: Ретко го гледаме таков

пред 3 мес.
СЕ ОГЛАСИ НЕГОВИОТ СИН

Се поради шал: Навивач на Манчестер Сити во кома се бори за живот откако бил нападнат од хулигани во Белгија

пред 3 мес.
АТРАКТИВЕН СТАРТ НА ДЕНОТ ВО ЛШ

ВИДЕО: Гостите славенички, дури 11 гола во два меча во Лигата на шампионите

пред 3 мес.
псж со проблеми пред лајпциг

Нејмар и Икарди го пропуштаат натпреварот со Лајпциг!

пред 3 мес.
МНОГУ ПОРАЗЛИЧНО ОД СЕГА

Најава за големи промени во фудбалот: Пет револуционерни фудбалски правила ќе се тестираат на турнир во Холандија

пред 6 мес.
ЧЕТИРИ КЛУБА ПО ХРВАТОТ

Се подалеку од останување во Милан: Белгиските медиуми јавуваат дека Манџукиќ ќе направи спектакуларен трансфер во Белгија

пред 9 мес.
Неочекувана реакција на норвежанецот

Солскјер ги обвини: Времето, теренот и топката за ремито во Белгија

пред 2 години
Клуб Бриж поведе против фаворизираниот Јунајтед

ВИДЕО: Мињоле асистент за голот на Денис, смешно надиграни Шо и Далот, лоб за Ромеро

пред 2 години
Турците рано го отворија резултатот

ВИДЕО: Галатасарај на полувреме во мечот за третото место води против Бриж

пред 2 години
бриж можеше да победи но и да загуби

ВИДЕО: Реал се спаси од срам, избегна пораз од Бриж во Мадрид

пред 2 години
ШОК ЗА „КРАЛЕВИТЕ“

ВИДЕО: Клуб Бриж води против Реал во Мадрид со 2-0 по само 45 минути игра

пред 2 години
Има и добра вест за „Кралевите“

Зидан чека на лекарскиот тим, Марсело „виси“ за Клуб Бриж

пред 2 години
Имаше понуди и од Монако, Селтик и Валенсија

Ванјама ќе го засили Клуб Бриж за 14 милиони евра

пред 2 години
Реванш плејоф во Лигата на шампионите

ВИДЕО: Ајакс, Клуб Бриж и Славија Прага ќе играат во елитата на УЕФА

пред 2 години
По шест години минати на „Енфилд“

ВИДЕО: Ливерпул го продаде Мињоле на Клуб Бриж

пред 2 години