Tag: клубови
уефа го објави извештајот

Најголемите фудбалски клубови во Европа ќе загубат 8 милијарди евра

пред 4 мес.
кралевите повторно на врвот на берзата

Реал и понатаму најскап фудбалски бренд

пред 4 мес.
ЛЕГЕНДАРНИОТ ТРЕНЕР ГОВОРЕШЕ ПО ДЕБАКЛОТ НА ИТАЛИЈАНСКИТЕ КЛУБОВИ ВО ЕВРОПА

Фабио Капело: Во Италија треба да ги повикаат Клоп и Мурињо, а не некои шминкери

пред 6 мес.
МОЖЕН ПРОБЛЕМ ЗА МАКЕДОНСКИОТ СЕЛЕКТОР

Коронавирусот ги менува правилата: Клубовите ќе може да им забранат на своите играчи да играат за репрезентација

пред 7 мес.
Клубовите во критична финансиска состојба

Премиерлигата продолжува без гледачи

пред 12 мес.
грижа за клубовите во време на криза и пандемија

БФМ додели опрема за тренинг и средства за дезинфекција на 27 клуба

пред 1 година
новата сезона ќе започне со нови услови за игра

Кошаркарската федерација на состанок со клубовите, МЗТ Скопје не присуствуваше

пред 1 година
Причина е финансиската криза од коронавирусот

ФФМ ги ослободи од плаќање котизација клубовите од Втората и Третата лига на Македонија

пред 1 година
интересни комбинации...

ФОТО: Премиер лига ги претстави дизајните на дресовите за наредната сезона

пред 1 година
последна шанса за македонските клубови....

ФИБА ги објави датумите за пријавување во Европските купови

пред 1 година
чекор поблиску до продолжение на сезоната

Премиерлигашите одлучија: Екипите ќе продолжат со нормални тренинзи

пред 1 година
судбината на првенството е во рацете на владата...

ПМФЛ зависи од одлуките на Владата на Македонија

пред 1 година
останува да се види што ќе биде одлучено....

ФОТО: Започна состанокот во ФФМ со прволигашите

пред 1 година
36 клубови со една цел. еден заклучок, едно решение

Официјално: Германските клубови се обединија околу нивната голема цел

пред 1 година
торино и бреша ја променија одлуката

Сите клубови во Серија А се за да заврши сезоната

пред 1 година
најсилната кошаркарска лига бара решение за 2020/21

НБА го одреди датумот за стартот на новата сезона

пред 1 година