Tag: кокшаров
михајловски ги разреши спортскиот и извршниот директор во клубот

Кокшаров и Стојаноски заминуваат, Вардар од следната сезона со нови директори

пред 3 мес.
Се ниша столчето на Едуард Кокшаров

Претседателот на Руската ракометна федерација му даде на Едуард Кокшаров 24 часа да си поднесе оставка

пред 10 мес.
Тежок е патот за Русија

Кокшаров: Сега задачата на Русија е и попроста и појасна – треба да ги победиме и Данска и Исланд

пред 10 мес.
Фановите го бараат Парондо

ФОТО: Навивачите на Вардар со петиција го бараат назад Парондо

пред 10 мес.
Црвено -црните лимитирани поради повреди

Кокшаров: Главен проблем е што немаме ракометари за ротација

пред 11 месец
Чудно но не е прв пат:

Кокшаров повторно ги избегна новинарите, поразот од Мешков го анализираше директорот на Вардар

пред 11 месец
Тренерот на Вардар по триумфот над Војводина

Кокшаров: Планот беше без да брзаме да победиме и тоа го сторивме

пред 12 мес.
Среќен роденден Еди

ФОТО: Вардар со роденденска честитка до тренерот Кокшаров

пред 12 мес.
За тоа одлучува претседателот

Кокшаров: Сеуште не знам дали ќе останам тренер на Вардар

пред 12 мес.
Ова е одлуката на Кокшаров

Русија без Дибиров во ЕХФ неделата, вардаровото крило ќе го пропушти и дуелот со Мешков ?

пред 1 година