Tag: комити
очекуваат експресно враќање во елитата

ФОТОГАЛЕРИЈА: Вардар со подршка на Комити ги стартуваше подготовките за новата сезона

пред 3 недели
комити во свој стил

ФОТО: Комити го „пецнаа“ Еурофарм Пелистер , Животот понекогаш не е фер…

пред 2 мес.
Откако ФК Вардар испадна од ПМФЛ

Комити: Не е важен рангот на натпреварување, кога се работи за една голема и искрена љубов.

пред 3 мес.
Продолжува препукувањето на социјалните мрежи

Комитите со одговор до Балистите: Комплексите пуштени на најјако!

пред 3 мес.
по испаѓањето на вардар во втората лига

Комити повикуваат на протести, ова е национален срам

пред 3 мес.
ПОВИКАА НА ОПШТА МОБИЛИЗАЦИЈА

ФОТО: Комити се огласија, Вардар крвари, политичките елити се најголемите непријатели на клубот

пред 3 мес.
Во духот на големиот празник

ВИДЕО: Спектакуларно пиротехничко шоу од „Комити“ за Велигден

пред 3 мес.
целта е клубот да згасне, да се избрише историјата

Вардар тоне, Комити обвинуваат за смислено сценарио (ФОТО)

пред 4 мес.
време е за одговорност !

Комити ги прашаа Шилегов и Самсоненко: Спиете ли мирно? (ФОТО)

пред 4 мес.
КОМИТИ ПОВТОРНО ПОМАГААТ

Обезбедени нови дресови за фудбалерите на Вардар: Нивната опрема ќе ја красат Комитите и бројот 87

пред 4 мес.
фудбалерите добија поддршка

Комити: Ова е брука за сите тие кои го користеа и користат Вардар како оружје за политички битки

пред 5 мес.
Преодниот рок е завршен

ФИФА ја тргна забраната за трансфери, одлична вест за ФК Вардар

пред 5 мес.
доставиле писмо со намери

ФОТО: Комити прашуваат, зошто не е контактирана компанијата од Шпанија која има намера да вложи во Вардар ?

пред 5 мес.
Уште едно конкретно соопштение од навивачите

Комити: Верувале или не на Вардар му се забранува да тренира на местото кое е изградено токму за потребите на Вардар.

пред 5 мес.
Нова порака до раководството на клубот

Комити: Вардар е детенце кое е исфрлено од својот дом на улица, исфрлен е од своите родители…

пред 5 мес.
Од целата акција и државата заработи 500 000 денари

„Комити“ собраа рекордни три милиони денари за „Спас на Вардар“ (ВИДЕО)

пред 5 мес.