Tag: конте
избор од поранешните тренери на јувентус и интер

Се погласни шпекулациите, Куман си оди, две опции за Барса и тоа од Италија

пред 2 мес.
се уште бара нов клуб

Конте со понуда да биде стручен коментатор во ЛШ, ќе паузира ли од тренерската работа?

пред 4 мес.
ИНТЕР ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ДВА ВАЖНИ ИГРАЧИ

ФОТО: Антонио Конте ќе биде нов тренер на Тотнем, од Интер носи две засилувања

пред 6 мес.
интер се раздели со конте

Официјално: Конте не е повеќе тренер на Интер , за утеха ќе добие седум милиони евра

пред 6 мес.
разделбата ќе се случи во следните 48 часа

Газета Дело Спорт ексклузивно: Готово е, Интер бара нов тренер, има четири опции

пред 6 мес.
откако убедливо го освои скудетото

Конте: Титулата си ја посветувам на себе!

пред 6 мес.
Фудбалерите на Интер ќе се сретнат со екипата на Рома

Конте: Играме за да покажеме зошто сме први

пред 7 мес.
Новиот првак на Италија минува низ тешки денови

Играчите и тренерите го одбиле барањето на Интер за намалување на платите

пред 7 мес.
финансиската криза е светски спортски проблем

Конте го освои скудетото, но шокиран од барањата на газдите го напушта Интер?

пред 7 мес.
тренерот на интер хит на социјалните мрежи

ВИДЕО: Урнебесна реакција на Конте кога дозна дека Мурињо ќе ја води Рома

пред 7 мес.
ова е хит на интернет

ВИДЕО: Погледнете ја реакцијата на Конте кога дозна дека Мурињо е нов тренер на Рома

пред 7 мес.
интер игра модерен фудбал, изјави конте

Интер се огласи за иднината на Конте, тој одговори на изјавата на Марота

пред 7 мес.
прва изјава на конте по освојување на скудетото

Конте: Вечерва среќен ке си легнам да спијам

пред 7 мес.
тренерот на интер смета дека речиси е готово, титулата ја имат во раце

Конте: Скудетото е освоено и тоа во проценти е готово !

пред 7 мес.
Конте пресреќен но и внимателен

Конте предупредува : Рано е за славје ама секоја победа сега вреди двојно

пред 8 мес.
Аргентинецот со пофалби за неговиот тренер и ментор

Лаутаро Мартинез: Се што постигнав досега во оваа сезона е благодарение на Конте,  пораснавме ментално и тактички

пред 8 мес.