Tag: контролен меч
селекторот на македонија по поразот од црна гора

Бајиќ: Момците имаа вистински пристап кон поставените задачи, особено во тоа прво полувреме

пред 1 месец
на контролен натпревар

Македонската кошаркарска иднина по втор пат славеше против Србија

пред 2 мес.
Имаме добра предност

ВИДЕО: Тричковски зголемува на 2:0, Македонија е подготвена за ЕУРО

пред 3 мес.
Контролен меч во Скопје

ФОТО: Македонците сакаат фудбал, Казахстан игра под притисок

пред 3 мес.
Словенија е нашиот противник

ВИДЕО: Фудбалерите пристигнаа на „Тодор Проески“, време е за нова победа

пред 4 мес.
На вториот контролен меч на „Петар Милошевски“

У19: Македонија испушти победа против Црна Гора во 80 минута (ФОТО)

пред 5 мес.
Непријатни вести пред контролниот меч во среда

Позитивен на Ковид-19 е еден фудбалер од повиканите во тренинг кампот на Ангеловски

пред 7 мес.
екипата од струмица ги заврши подготовките во анталија

Пораз на последниот меч во Турција, Академија Пандев загуби од Оболон

пред 8 мес.
Ден за заборав на младите репрезентативци

У19: Македонија убедливо поразена од Бугарија на контролниот меч во Анталија

пред 8 мес.
пријателски средби на прволигашите

Работнички и Ренова одиграа супер ефикасен натпревар со шест гола во Охрид

пред 8 мес.
Брестовац очекува уште една успешна претстава

Македонија со втор тест против Чиле додека чека вести за СП

пред 8 мес.
Аргентинецот имаше свој ден против Џирона

ВИДЕО: Меси се враќа во форма, Куман го виде во право светло капитенот на Барса  

пред 1 година
Ковид-19 повторно прави проблеми

Одложено е соочувањето на Елиф Елмас и Стефан Ристовски

пред 1 година
Тетовчани славеа над Либерец

ФОТО: Шкендија со победа ги затвори подготовките во Анталија

пред 2 години
Црвено-жолтите одиграа под очекуваното

Македонија со негатива од седум гола на полувреме против Словенија

пред 2 години
На контролниот меч во Израел

ВИДЕО: Уругвај и Аргентина ремизираа, прекрасен гол од слободен удар на Суарез

пред 2 години