Tag: копа америка
ГОЛЕМО ЗАСИЛУВАЊЕ ЗА ЧОЛО СИМЕОНЕ

ОФИЦИЈАЛНО: Атлетико Мадрид за 35 милиони евра го доведе еден од најдобрите Аргентинци (ФОТО)

пред 6 мес.
конечно успеа да освои трофеј со Аргентина

Меси: Успеав да го извадам „трнот“ што ме мачеше со години

пред 6 мес.
ова долго го чекаше

ВИДЕО: Солзите на Меси по победата против Бразил, главна тема во Аргентина

пред 6 мес.
На Копа Америка

ВИДЕО: Диаз со маестрален гол во 94 минута и донесе бронза на Колумбија

пред 6 мес.
ГО ИМАЛ НАЧИНОТ

Бразилскиот селектор Тите: Знам како да го сопрам Меси, но нема да ви кажам

пред 6 мес.
ЕМИЛИЈАНО МАРТИНЕЗ ХЕРОЈ НА ГАУЧОСИТЕ

ВИДЕО: Пеналите клучни и на Копа Америка- Аргентина обезбеди финале против Бразил

пред 7 мес.
имаше што да каже по натпреварот

Нејмар: Недозволиво е овој арогантен судија да суди во полуфиналето на Копа Америка

пред 7 мес.
го чека подобриот од аргентина-колумбија

ВИДЕО: Бразил го совлада Перу и се пласираше во финалето на Копа Америка

пред 7 мес.
Срамно и неспорско однесување

ВИДЕО: Глумата на Паредес заслужува „Оскар“ и суспензија за симулирање

пред 7 мес.
На копа Америка

ВИДЕО: Неверојатниот Меси и донесе на Аргентина полуфинале

пред 7 мес.
„кариоките“ со втор тим

ВИДЕО: Калкулантскиот Бразил му донесе четвртфинале на Еквадор

пред 7 мес.
Два гола доволни за четвртфинале

ВИДЕО: Уругвај до прва победа на Копа Америка за пласман во елиминациите

пред 7 мес.
Нова шанса за Уругвај и Кавани

Копа Америка: Боливија идеална шанса за да проработи Кавани

пред 7 мес.
На копа Америка

ВИДЕО: Бразил направи пресврт во 100 минута, судијата чекаше и дочека

пред 7 мес.
НЕВЕРОЈАТНИОТ УРУГВАЈЕЦ

ВИДЕО: Луис Суарез успеа да измисли нов начин за крадење време

пред 7 мес.
официјални бројки од КОНМЕБОЛ

Корона кластер: 140 позитивни на Копа Америка

пред 7 мес.